Salzburg si s juniorskými Orly neporadil

13.9.2015 | Marcela Procházková, Petra Matůšová

Druhý víkendový zápas, druhé vítězství pro Znojmo. Náskok, který si domácí vytvořili v první třetině, se nakonec ukázal být rozhodujícím. I když hosté ve zbývajících dvou třetinách Orly potrápili, ztrátu, kterou nabrali v úvodu utkání, už nedohnali.

5.kolo, neděle 13. 9. 2015, 13:30, Zimní stadion Znojmo
4
Salzburg
2
Třetiny: 2:0, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 5. Račický (Bulín), 15. Svatuška (Koňařík, Bulín), 34. Toman (Šťáva, Bulín), 57. Musil (Svatuška) – 26. Lahoda (Hagler), 35. Linder (Lahoda). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 158. Střely na branku: 44:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
ORLI ZNOJMO: Pacl – Mandát, Šťáva, Salát, Švanda, Kruckovič, Porzer, Pucher – Jeřábek, Lander, Fruhwirt – Hačecký, Musil, Svatuška – Bulín, Račický, Koňařík – Toman.
EC Red Bull Salzburg: Wieser – Steinacher, Lindner, Egger, Blüml, Sztatecsny, Vojta, Rattensberger – Hagler, Flatscher, Lahoda – Lindqvist, Gehringer, Schuster – Westerthaler, Voglsinger, Valtiner – Sinzinger.

Znojemská juniorka zažívá velmi solidní vstup do ligového ročníku a připisuje si již třetí vítězství v řadě. Orli byli po většinu utkání aktivnějším celkem a svou převahu poprvé demonstrovali již v 5. minutě v přesilové hře zásluhou Tomáše Račického, jenž po kombinaci s Janem Bulínem přehodil beton gólmana Wiesera. Domácí i nadále lépe napadali a hra se odvíjela převážně v obranném pásmu Salzburgu. Nadvládu Orlů pak korunoval ještě v závěru úvodního dějství po dorážce do odkryté klece Jiří Svatuška.

V prostředním dějství se Salzburg nakopl ke zlepšenému hernímu projevu a před znojemskou klecí to chvílemi i nebezpečně vřelo. Ze zvýšené aktivity hostů vyplynula nejdříve jen solidní šance pro Lahodu, jenž se pokoušel zakončovat kolem tyčky, o chvíli později už ale Rakušané přeci jen snížili. Z brejku se již jmenovaný Alexander Lahoda nemýlil a poslal kotouč do horního růžku Paclovy brány. Za necelé dvě minuty mohlo být dokonce srovnáno, ale tentokrát byl Pacl neprůstřelný.

Naopak Znojmu se podařilo navýšit své vedení po pěkné akci v podání Jana Tomana. Ještě před druhou sirénou se Salzburg dočkal opět snížení, tentokrát se o gól zasloužil Philipp Lindner.

V poslední části utkání se oba týmy prezentovaly převážně defenzivní taktikou. Šance na obou stranách se sice objevovaly, ale nebyly tak vyložené jako v předchozích třetinách. Na gól jsme si tak museli počkat až do samotného závěru duelu, kdy ještě definitivně zpečetil výhru Znojma Michal Musil, jenž zblízka zasunul vyražený kotouč do brány Salzburgu.