Zlín
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. ZLN (2:3)

Ačkoli Znojmo přestřílelo svého soupeře v první třetině v poměru 20:14, nedokázalo ze svého tlaku vytěžit více než jedinou branku. Naopak, Zlín toho v první části hry příliš nepředvedl, přesto šli oba týmy do šaten za nerozhodného stavu.

V první velké šanci byl sice hostující Ministr, ale později se začala výrazně prosazovat první útočná řada Orlů. Skóre otevřel v 7.mintě Havíř, když si přesně najel na Pucherův pas zpoza branky. Vyrovnání přišlo neskutečně tři vteřiny před koncem dvacáté minuty, Ministrovu střelu z dálky dorážel do odkryté branky Jenáček. Domácí obrana v tu chvíli už byla nejspíš v šatně.

Druhou branku přidal v polovině druhé třetiny Marek Vorel. Ve skrumáži před Tučkem, který podle předpokladů nahradil ve zlínské brance reprezentanta Hudáčka, se nebál vystrčit lokty a jeho trefa znamenala vedení 2:1. Po chvíli se mohl trefit aktivně hrající Plášek, ale odkrytá branka se svého přídělu nedočkala. V této fázi hry viděli tři a půl tisíce diváků několik vyloučení, přesilové hry však góly nepřinesly. V poslední minutě druhé části mohl skórovat dvakrát Buďa, ale Tuček byl pozorný.

Třetí část přinesla z celého zápasu nejzajímavější hokej, ale pohříchu se o to zasloužili převážně hokejisté v modro-žlutých dresech. Při vyloučení Pazourka v 45.minutě dokázal přetavit zlínskou aktivitu tvrdou a přesnou střelou z kruhu kapitán Beranů Petr Čajánek a bylo srovnáno. Otočit zápas mohl dalekonosnou střelu obránce Zlína Hučko, ale Svobodoa byl na místě. Poté, co svou šanci nevyužil Vorel, přišel rozhodující úder hostů. Ve chvíli, kdy se už všichni těšili na prodloužení, neudržel po zaváhání obrany Svoboda puk po Čajánkově střele, čehož využil Somík a svou trefou rozhodl o tom, že si Zlín odvezl ze Znojma celé tři body.

Zdeněk Venera (Zlín): Zlomových momentů, v nichž se utkání mohlo vyvinout tím či oním směrem, bylo dnes víc. Nezačali jsme špatně, ale naše vyloučení pomohla Znojmu v první třetině k tlaku. Bylo důležité, že jsme vyrovnali gólem do šatny. Ve druhé třetině byli domácí lepší a po právu vedli. Přežili jsme pak krátké oslabení ve třech proti pěti a chtěli jsme v poslední třetině zkusit štěstí. Víme, že Znojmo už několik v závěru zápasu ztratilo vedení. Domácí byli po vyrovnání pasivní a nám se se štěstím podařilo nakonec dát i ten třetí, vítězný gól.

Milan Kastner (Znojmo): Dokázali jsme si vytvářet šance, hráli jsme dobře i přesilové hry, měli jsme ale v první třetině dát více gólů. V závěru na nás opět padla tíha psychiky. Hráči si vůbec nevěří, protože jsme už několikrát na konci zápasu ztratili body. Přáli jsme si prodloužení, protože jsme věřili, že kdybychom ho dokázali vyhrát, nastal by snad už konečně ten zlom k lepšímu.