Pardubice
1/3
2/3

Rok 2005 završili Orli prohrou s mistrem

Z n o j m o - Podruhé v řadě se Znojemským orlům nepodařilo na vlastním ledě bodovat. O výhře Pardubic rozhodl už první třetině dvěma brankami slovenský útočník Miroslav Hlinka, Znojmo dokázalo zkorigovat výsledek pouze přesnou trefou <b>Mikulíka</b> ve druhé části za stavu 0:3. V poslední dvacetiminutovce už branka nepadla, hosté si svůj náskok pohlídali a vezou si na východ Čech všechny tři body.
Lacinou brankou z první minuty se Pardubice dostaly na koně a ovládly hru nejen prvního dějství, ale i celého zápasu. Hlinka propasíroval puk do branky pod překvapeným Trvajem po chybě znojemské obrany. Orli se snažili rychle odpovědět, ale nedařily se jim přihrávky, ani střely. Moeller na tom byl chvíli podobně, ale na začátku 10. minuty si Mikeska v přečíslení vyměnil puk s Hlinkou a ten svým druhým zásahem v utkání zvýšil naděje Perníkářů ránou do odkryté části branky. Znojmo bylo bezzubé, před svým publikem hrálo pod tlakem. Přesto se nevzdávalo. Dopita po obkroužení branky neuspěl proti Lašákovu betonu, poté Ondřej, dvakrát Němeček a těsně před sirénou Ludvík jenom provětrávali jeho lapačku. Na druhé straně zahrozili Mrázek s Korhoněm a Kolář, Trvaj však už do konce třetiny za svá záda puk nepustil.

Úvod druhého dějství nebyl pro diváky příliš zajímavý, hrát se začalo v podstatě až při vyloučení Korhoně, což byla pro Orly už druhá početní výhoda. Nevyužili ji a navrátilec z trestné lavice hned prověřil pozornost Trvaje. Ten vzápětí kapituloval po akci dva na jednoho, na jejímž konci stál Mikeska. Trenér Hořava pak zřejmě nařídil svým svěřencům pálit ze všech pozic. Napoprvé Mikulík ještě neuspěl, ale jeho dorážka Jarešovy střely už skončila v síti, když prošla Lašákovi mezi betony. Poté unikl do brejku Plášek, ale před svatyní hostí namířil mimo. Když si dvě minuty za faul odpykával Čakajík, připomněli Pardubičtí, kdo je pánem na ledě. Trvaj několikrát zachránil před pohromou, zejména při Čalounově střele zblízka, později proti němu třikrát neuspěl bývalý Orel Snopek. Lašáka mohl prostřelit Erat, ale brankář měl chrániče nepropustné, a tak se do kabin odcházelo za stavu 1:3.

Ten vydržel až do konce zápasu, protože ve třetí části už branka nepadla. K vidění byla spousta nepřesných akcí, zejména v podání domácích hráčů. Chvílemi se hrálo před Trvajem, chvílemi před Lašákem, oba gólmani však místy předváděli zákroky z říše kouzel. Pardubický mág se vyznamenal při bombě Mikulíka z mezikruží, znojemský zejména při nebezpečné teči Puchera. Orli se marně snažili snížit gólovou ztrátu, v závěru už na nich byla vidět únava, a tak se z výhry v posledním utkání roku 2005 radovali hosté.

Roman Kaňkovský (Znojmo): O průběhu utkání rozhodla první třetina, ve které nás Pardubice jednoznačně přehrály a my už jsme se do zápasu vůbec nedostali. I když se nám podařilo snížit na 3:1, utkání už bylo v podstatě rozhodnuté. V průběhu zápasu jsme vyrobili mnoho chyb a tím jsme Pardubice pouštěli do tlaku.

Vladimír Bezdíček (Pardubice): Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Měli jsme převahu a tu jsme zúročili góly. Trochu jsme polevili v polovině zápasu, kdy Znojmo snížilo, ale zápas jsme dovedli do vítězného konce. Podržel nás a výborně zachytal Ján Lašák.