Vítkovice
1/3
2/3

Dát gól je pro Znojmo problém – foto 17. kolo ZNO-VIT

Z n o j m o - Za poslední čtyři utkání vstřelili znojemští hokejisté pouhé tři branky. Ačkoli v utkání proti ostravskému týmu soupeře výrazně přestříleli, ze čtyřiceti střel zužitkovali jednu jedinou. K úspěšnému zakončení nevedou ani přesilové hry. Od začátku letošního ročníku Tipsport extraligy jim pouhých šest početních výhod přineslo úspěch. <p><b><a href="/fotogalerie.asp?id_zapas=&zobraz=sezona&kategorie=58&slovo=&typ=&sezona=2006&poslano=true">FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU</a></b>
Po opatrném rozehrávání obou mužstev v úvodu utkání o sobě daly Vítkovice hned ve 4. minutě vědět gólem. Bývalý Znojemský orel Kuboš prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě. Hosté tak získali potřebný klid a jistotu, se kterou se proháněli po ledě a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Orli se dostali do útlumu, nebyli schopni založit kloudnou kombinaci a proniknout do útočného pásma k vážnějšímu ohrožení Pincovy branky. Nad vodou je držel gólman Trvaj, který pochytal několik dalších tutovek severomoravského celku. Největší příležitost Znojma měl Uram, který po objetí klece hostí přihrál puk do brankoviště a dezorientovaný Pinc si jej málem srazil bruslí za sebe. Jeho protějšek musel betonem zasahovat proti střele Padělka do horního růžku branky, chvíli před sirénou vyrazil Káňův pokus z otočky.

Úvod druhého dějství vyšel naopak lépe Znojmu, které ve 22. minutě vyrovnalo. Obránce Heš napřáhl na modré a nasměroval puk za Pincova záda. Poté už diváci až do přestávky gól neviděli, oba týmy však předvedly několik pohledných akcí a úroveň zápasu se celkově zlepšila. Orli se po své trefě zvedli a hned mohli přidat další. Uram ani Dopita však nebyli úspěšní. Trvaj musel řešit příležitosti Hudce a Krenželoka, při vyloučení Jareše natřikrát zázračně vychytal útok vítkovických rytířů. Na druhé straně znovu neměl štěstí v koncovce Uram, domácí pak nevyžili další dvě nabídnuté přesilovky. Při první z nich měl obrovskou šanci Pucher, který si ze čtyř hostujících hráčů udělal kuželky a prokličkoval až před Pince. Tam nestačil kotouč zvednout nad jeho beton. Vítkovice se tlaku ubránily a v závěru třetiny ještě v početní výhodě zahrozily Jasečkem.

Třetí část branku nepřinesla. Orli se nejprve ubránili ve zbývajících vteřinách oslabení, poté měli sami možnost v přesilovce několikrát skórovat. Zejména Ludvík mohl rozjásat fanoušky, ale nepodařilo se mu zpracovat u levé tyče Eratův pas. Po chvíli měl gól na holi Dopita po přihrávce Varakase, který poprvé nastoupil v ostrém extraligovém zápase, ale Pinc útočníkův záměr vystihl. Domácí hráči viditelně zlepšili hru, dařila se jim většina kombinací, ale ty neměly v konečné fázi kýžený efekt. S ubývajícími minutami přidali na tempu i Vítkovičtí, ale bylo vidět, že ani jeden tým nechce udělat chybu. Utkání směřovalo k prodloužení.

V něm dostali Orli možnost hrát ve čtyřech proti třem, když fauloval vítkovický obránce Jurečka. Znovu se však u nich projevila neschopnost přesně si přihrát, pouze Heš dvakrát vystřelil směrem na Pince. Hosté oslabení přežili a měli obrovské štěstí, neboť při návratu hříšníka nastřelil znojemský Ondřej zespodu břevno vítkovické klece. Puk se však odrazil pryč. Vítkovice se téměř k ničemu nedostaly, a tak ani po 65 minutách neměl duel vítěze.

Jan Votruba (Znojmo): Čekali jsme, že to bude těžké utkání, protože soupeř čtyřikrát po sobě vyhrál. To se potvrdilo a velice dobře odehráli hlavně první třetinu. Můžeme být rádi, že jsme prohrávali jen 0:1. Postupem času se hra vyrovnala a to, že jsme získali jen bod, je zásluhou toho, že jsme nedokázali využít žádnou přesilovku. Hráli jsme špatně, pasivně.

Miloš Holaň (Vítkovice): Jsme rádi, že hráči přenesli výkony, které jsme předváděli doma, i do tohoto utkání venku. Měli jsme velice dobrou první třetinu, tři vyložené šance. Pak se hra vyrovnala a myslím si, že remíza je zasloužená.