Tipsport Extraliga - ne 23. 11. 2003
Sparta

Utkání se Spartou ve fotografiích

Z n o j m o - Před letošní nejvyšší návštěvou na domácím stadionu hráli Orli proti silnému celku Sparty. Fandil celý stadion a už dlouho tak znojemský zimák neduněl. Hráči Znojma se za to fanouškům odvděčili parádním výkonem a nikdo by se nedivil, kdyby Sparta odešla s debaklem, ovšem nervózní hole orlího týmu, jí od toho ušetřily. Z jaké pozice jsou schopni znojemští hráči netrefit bránu a i jiné momenty nabízejí následující fotografie.
V první třetině mohli diváci vidět rychlý a pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Po šanci Špilára před Dubou se na druhé straně dokázali prosadit Orli, když se po chybě jednoho z hostujících hráčů v ocitli šanci Pucher s Barusem, odražený puk se dostal ke Křetínskému a ten ve 4. minutě propálil brankáře Břízu. Domácí ožili a zvýšit skóre se při vyloučení Slobody svými střelami pokoušeli znojemští zadáci. V polovině třetiny si tlak vytvořil druhý a čtvrtý útok, v 15. minutě nezužitkoval dvě příležitosti Jantovský, o chvíli později nezpracoval skákavý puk Sedlák. V závěru třetiny se Duba zpotil při početní výhodě hostí.

Úvod druhé dvacetiminutovky vyšel opět lépe Orlům, když ve 24. minutě po závaru před Břízou poslal odražený puk tělem do branky Hradecký. Následně si Znojmo vytvořilo pár dobrých šancí, avšak Haman, Křetínský a Erat před Břízou neuspěli. Sparta si vytvářela pouze sporadické šance zatímco Břízu ohrožoval dnes velmi aktivní a dobře hrající čtvrtý útok. Hradecký ale nedokázal vylepšit svou osobní statistiku, když netrefil odkrytou branku. První útok Barus – Pucher – Uram pak roztočil před sparťanským gólmanem kolotoč, kapitán Znojma však za něj nedokázal puk propasírovat. Sparta si vyžádala oddechový čas, jejich následná snaha však byla marná. Šance jim často i se štěstím likvidoval brankář Duba. Ani Bříza nezůstával pozadu, těsně před sirénou si pak při akci Chabady s Paroulkem srazil kotouč nešťastně do vlastní branky obránce Havíř.

V posledním dějství se Sparta snažila o vyrovnání, i když domácí nepolevili a i oni mohli svůj gólový účet navýšit. V úvodu prověřili Dubu Hromas a Kasík, znojemskému Pardavému se po pěkných kličkách nepodařila akce dotáhnout do konce, střely Křetínského a Mareše likvidoval Bříza lapačkou. Hra se přelévala ze strany na stranu s četnými šancemi. Hosté si dvakrát vyšlápli na Procházku, Paroulek málem překvapil Dubu, Barusovu střelu zachytil po předchozí akci Urama s Pucherem gólman hostí. Čtyři minuty před koncem sevřel domácí v obranném pásmu Brošův útok. Sparta přitvrdila a v závěru se dostala jen ke krátké power-play. Bříza už už odjížděl na střídačku, ale musel se ještě natáhnout po Uramově střele. Závěr zápasu již měli Orli pod kontrolou.

Ohlasy trenérů

Milan Skrbek (Znojmo): Pro nás je vítězství nad Spartou hodně důležité. Mohli jsme o výsledku rozhodnout už ve druhé třetině, kdy jsme měli výraznou převahu a mohli přidat třetí branku. Bohužel jsme chtěli dávat góly až do prázdné branky. Tím jsme si zápas trochu zkomplikovali.

Alois Hadamczik (Sparta): Zápas měl vysokou kvalitu, ale více by mu slušela remíza. Znojmo se vypjalo k velkému výkonu, bylo aktivnější ve druhé třetině, my jsme naopak měli velký tlak v závěru. Nastřelili jsme také tyčku. Zápas byl z obou stran korektní, hrálo se s velkým nasazením. Náš kmenový brankář Duba chytal ve znojemských barvách velmi dobře.