Č. Budějovice
1/3
2/3

Orli vyšli proti Budějovicím opět naprázdno

<i>Znojmo</i> - Ani v odvetném pohárovém zápase proti Českým Budějovicím nedokázali Orli vyhrát. Hosté o svém vítězství rozhodli už v první třetině, kdy vstřelili dvě branky. Ve druhém dějství přidali ještě jednu a jelikož brankář Turek nepustil za svá záda ani jeden puk, odvážejí si z jihu Moravy vítězství 3:0 a připisují si tři body do tabulky ve skupině B.

První část utkání přinesla útočný hokej a také dvě branky. V úvodních deseti minutách byli o poznání aktivnější domácí, ale z několika slibných příležitostí nedokázali skórovat. To se jim však nevyplatilo a po parádně provedeném přečíslení tři na dva se trefil Hudec. Po jeho brance se hra vyrovnala. Netrvalo dlouho a další gól Vaka, který proměnil samostatný únik, poslal Mountfield již do dvoubrankového vedení. Za Orly byli nejblíže gólu Svoboda a Čachotský, kteří orazítkovali tyč Turkovy branky.

Druhá třetina nenavázala na tu úvodní a hokejově nebyla tak kvalitní. Ubylo i šancí a hrálo se většinou jen ve středním pásmu. Více ze hry měli, hlavně díky přesilovkám, Budějovice, které ještě zvýraznily svůj náskok díky druhé přesné trefě Hudce. Orli se nedokázali střelecky prosadit a před závěrečnou třetinou odcházeli do kabiny za stavu 0:3.

Třetí dvacetiminutovka opět nepřinesla příliš atraktivní hokej. Jihočeši si už jen hlídali své vedení a domácí pokračovali ve střeleckém tápání, nedokázali využít ani přesilovou hru pěti proti třem a největší šance Berouna znovu zazvonila pouze o tyč soupeřovy branky. Znojmo tak vyšlo proti Českým Budějovicím znovu gólově naprázdno a ty si z Hostan arény odvezly všechny tři body. Orli tímto zápasem ztratili, byť i teoretickou, naději na postup do semifinále.

Pavel Hynek (Znojmo): Z naší strany to byl špatný zápas, vůbec se nám nepodařil. Pozitivní byl akorát vstup do zápasu, prvních deset nebo dvanáct minut z naší strany bylo dobrých. Vypracovali jsme si nějaké šance a střelecké příležitosti, ale po dvou gólech, které jsme inkasovali v rozmezí dvou minut jsme padli. Druhá třetina byla z naší strany hodně špatná, dělali jsme velké chyby v obraně a třetí třetinu se utkání už jen víceméně dohrávalo. Budějovice vyhráli zaslouženě.

Josef Jandač (České Budějovice): Paráda, vyhráli jsme, hurá domů. Dali jsme úvodní gól, pak jsme přidali ještě jeden. Od té doby jsme hru kontrolovali a výborný zodpovědný výkon podal brankář. Od toho se vše odvíjí. Výhru nepřeceňujeme, bylo to vyrovnané utkání, ale my jsme stříleli branky.