2:0, 1:1, 0:1
1/3
2/3

Orli tři branky soupeře nedohnali, v sérii prohrávají o dva zápasy

Znojmo ani tentokrát v soupeřově doupěti neuspělo. Linz postupně do poloviny utkání odskočil svěřencům Jiřího Režnara na tři branky, které měli Orli dotáhnout. Ještě ve druhé třetině vstřelil kontaktní gól Zdeněk Blatný, ve třetím dějství jej napodobil Ondřej Fiala. Ani přes závěrečnou snahu ale třetí gól nepřišel.

Již úvodní minuty utkání nasvědčovaly tomu, že se celý zápas ponese v obrovském tempu a s množstvím šancí. Již ve druhé minutě se mohli brankou blýsknout Orli, ale Kolarz, jenž měl na holi gól, v poslední vteřině trefil pouze přesouvajícího se Ouzase. Proto to byli hosté, kdo skóroval jako první. O necelou minutu později totiž Jason Ulmer prostřelil Hoviho mezi betony, čímž přiřkl vedení barvám Linze. Znojmo se snažilo, bylo aktivní, Blatnému se téměř povedlo propasírovat kotouč za brankovou čáru, ale veškerý nátlak na Ouzase byl marný. V šesté minutě úřadovali domácí, Thomas musel zastavit Ulmera nedovoleně, bylo nařízeno trestné střílení. Ulmer ale se střelou dlouho váhal, Hovi si pokryl bránu dobře.

Znojmo bylo i nadále aktivnější, nejdříve souhra Pucher-Procházka málem skončila gólem, ale druhý jmenovaný potvrdil útlum střelecké formy, když nenachytal domácího gólmana. Druhá situace se udála naopak, zakončoval Pucher, který ale trefil tyč. Trestala tak opět Černá křídla, po chybě Müllera za bránou se k puku dostal Brad Moran, který nedal Hovimu šanci. To bylo z první třetiny vše, útočný hokej z obou stran již více šancí nepřinesl.

I prostřední dvacetiminutovku opanovaly především střelecké šance hostů. Před Ouzasem se ocitl Beránek úplně volný, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu. Znojmo se v páté minutě dostalo do oslabení dvou mužů, což Linz nemohl nepotrestat. Dvě vteřiny před tím, než se Orli dostali do čtyř, našel odražený kotouč v mezikruží Brian Lebler, jenž bekhendem trefil jedinou skulinu nad Hoviho ramenem. Zdálo se, že je zápas rozhodnut, ale v jedenácté minutě se Jihomoravanům naskytla skvělá příležitost. Zdeněk Blatný našel puk, který vypadl Ouzasovi z lapačky a neomylně jej poslal do brány. Svěřenci Jiřího Režnara se snažili vyvinout si tlak, ale domácí obrana fungovala opravdu velice dobře.

Závěrečné dějství bylo téměř celé v režii hostů. Ondřej Fiala se blýskl skvělou střelou, kterou vrátil naději střelecky tápajícím Orlům. Ti se s ní ale nedokázali popasovat a využít trvalý tlak. Pár chvil po brance na 2:3 spálil velkou šanci k vyrovnání Procházka, později už se do tak jasných možností znojemští hráči nedostávali. O šanci na závěrečný tlak pak Orly připravila kontroverzně posouzená situace při střídání, po níž pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. I přes naprosto jasné přestřílení domácích se Znojmu nepodařilo vstřelit třetí gól, konec sezony tak bude muset odvracet již v neděli na domácím ledě.

Jiří Režnar (Znojmo): Je to k posrání, musím to tak říct. V zápase jsme byli lepší, ale neproměnili jsme několik vyložených šancí, to nás srazilo. Ukázal to hned úvod, mohli jsme po prvních pěti minutách prohrávat dva nula, ale podržel nás Sasu. A to se domácí dvakrát dotkli puku. Play-off je o chybách, které my jsme udělali a dostali z nich dva laciné góly po chybách jednoho hráče. V neděli už musíme vyhrát, štěstí už by se mělo přiklonit na naši stranu.

Jirka Beroun už nenastoupí, poranil si koleno a vypadá to na velmi dlouho, hrát nebude v neděli určitě ani Richard Pavlikovský. Jestli nastoupí Adam Havlík nebo Martin Podešva, je to na jejich vlastní riziko a revers. Já to po nich po otřesu mozku určitě nemůžu chtít.