Orli rozhodli v poslední třetině

15.11.2002 | GaZ, HoR

Z n o j m o - V dlouho očekávaném domácím utkání Orli odvděčili nadržené diváky osmibrankovou kanonádou. Po vlažném začátku zlepšeným výkonem v závěru utkání získali Orli potřebné tři body a neztratili tak kontakt s mužstvy z čela tabulky.

21.kolo, pátek 15. 11. 2002, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
8
Liberec
3
Třetiny: 0:1, 3:2, 5:0
22. Vorel (Pucher, Soudek), 25. Plášek (Toman), 37. Barus (Plášek), 44. Uram (Soudek), 49. Toman (Barus), 52. Haman (Uram), 54. Toman (Snopek, Plášek), 54. Uram (Pucher, Haman) - 5. R. Pospíšil (Jiří Kudrna, Pabiška), 29. M. Straka (Kropáč), 40. Čakajík (Kábrt). Rozhodčí: Venglář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. Diváci: 5300.
ORLI ZNOJMO: J. Kameš - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Benák, Snopek, Toman - Pucher, Haman, Uram - Plch, Vorel, Milan Procházka - Erat, Barus, Plášek - Mikulík, Ludvík, Petr Kumstát
Bílí Tygři Liberec: Falta - Čakajík, Jiří Hanzlík, Krstev, Jan Kudrna, Kočí, J. Moravec, Vála, R. Pospíšil - Kábrt, M. Straka, Kropáč - St. Procházka, Musil, V. Novák - Kubinčák, Plodek, Rozsíval - Jiří Kudrna, Pabiška, Hájek

Gól Znojma ve třetí třetině při přesilovce pěti proti třem na stav 6:3 definitivně zlomil odpor Liberce. Utkání se přitom pro domácí nevyvíjelo dobře. První třetina byla jednoznačně v režii Liberce. Hned zpočátku si Tygři vytvořili tlak, který vykrystalizoval v branku v 5. minutě obráncem Pospíšilem.
Znojmu se podařilo prosadit v úvodu druhé třetiny při přesilové hře brankou Vorla. Orli se postupně dostávali do hry a během druhé třetiny srovnali s Tygry krok. Vyrovnanost se projevila i na stavu skóre, které bylo po dvou třetinách 3:3. V třetí třetině se začalo mužstvo Liberce propadat a gólově se neprosadilo. Zato domácím se střelecky dařilo a po neplodné první třetině nasázelo do Faltovy sítě pět gólů. A Tygrům se naskytl stejný průběh zápasu jako v posledních třech utkáních, kdy zápas prohráli v poslední třetině.

Ohlasy

Milan Kastner (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně. Chtěli jsme hrát aktivně, napadat, ale stáhli jsme se do středního pásma a nakonec jsme inkasovali gól. Myslím si, že zaslouženě. Měli jsme obavy, že s náma Liberec předvede totéž co v zápase u nich, kdy hráli velmi agilně a dobře. Ve druhé třetině se hra trochu zlepšila, padaly i góly, ale pořád to nebylo to, co jsme očekávali. Stále máme takovou mezihru, kdy si nedokážeme najet, rychle překonat střední pásmo a tím se dostáváme do situací, kdy hrajeme bojácně a nevěříme si. Třetí třetina nebyla tak jednoznačná, jak výsledek vypadal. Podařilo se nám využít přesilovky a to se nakonec odrazilo ve vysokém vítězství. Uvidíme, jestli využívání přesilovek bude dlouhodobějším trendem v naší hře.

Karel Dvořák (Liberec): Zápas jsme začali dobře. Prvních deset minut patřilo nám. Druhá třetina byla vyrovnaná, dali jsme dva šťastné góly z přesilovek. Ve třetí třetině jsme nehráli dobře a Znojmo si výhru zasloužilo. V posledních třech zápasech jsme vždycky ke konci buď vedli, nebo to byla remíza, a pak jsme se asi začali strachovat o výsledek a místo toho, abychom dál hráli trpělivě svoji hru, začnou někteří naši hráči hrát sami na sebe, snaží se dát branku a přestanou plnit taktické úkoly a v tom si myslím, že máme největší rezervy. Ze začátku soutěže jsme měli větší srdce, větší bojovnost, než máme teď.