Orli rozhodli v poslední třetině

15.11.2002 | GaZ, HoR

Z n o j m o - V dlouho očekávaném domácím utkání Orli odvděčili nadržené diváky osmibrankovou kanonádou. Po vlažném začátku zlepšeným výkonem v závěru utkání získali Orli potřebné tři body a neztratili tak kontakt s mužstvy z čela tabulky.

21.kolo, pátek 15. 11. 2002, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Liberec
22. Vorel (Pucher, Soudek), 25. Plášek (Toman), 37. Barus (Plášek), 44. Uram (Soudek), 49. Toman (Barus), 52. Haman (Uram), 54. Toman (Snopek, Plášek), 54. Uram (Pucher, Haman) - 5. R. Pospíšil (Jiří Kudrna, Pabiška), 29. M. Straka (Kropáč), 40. Čakajík (Kábrt). Rozhodčí: Venglář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. Diváci: 5300.
ORLI ZNOJMO: J. Kameš - Soudek, Havíř, Pavel Kumstát, Benák, Snopek, Toman - Pucher, Haman, Uram - Plch, Vorel, Milan Procházka - Erat, Barus, Plášek - Mikulík, Ludvík, Petr Kumstát
Bílí Tygři Liberec: Falta - Čakajík, Jiří Hanzlík, Krstev, Jan Kudrna, Kočí, J. Moravec, Vála, R. Pospíšil - Kábrt, M. Straka, Kropáč - St. Procházka, Musil, V. Novák - Kubinčák, Plodek, Rozsíval - Jiří Kudrna, Pabiška, Hájek

Gól Znojma ve třetí třetině při přesilovce pěti proti třem na stav 6:3 definitivně zlomil odpor Liberce. Utkání se přitom pro domácí nevyvíjelo dobře. První třetina byla jednoznačně v režii Liberce. Hned zpočátku si Tygři vytvořili tlak, který vykrystalizoval v branku v 5. minutě obráncem Pospíšilem.
Znojmu se podařilo prosadit v úvodu druhé třetiny při přesilové hře brankou Vorla. Orli se postupně dostávali do hry a během druhé třetiny srovnali s Tygry krok. Vyrovnanost se projevila i na stavu skóre, které bylo po dvou třetinách 3:3. V třetí třetině se začalo mužstvo Liberce propadat a gólově se neprosadilo. Zato domácím se střelecky dařilo a po neplodné první třetině nasázelo do Faltovy sítě pět gólů. A Tygrům se naskytl stejný průběh zápasu jako v posledních třech utkáních, kdy zápas prohráli v poslední třetině.

Milan Kastner (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně. Chtěli jsme hrát aktivně, napadat, ale stáhli jsme se do středního pásma a nakonec jsme inkasovali gól. Myslím si, že zaslouženě. Měli jsme obavy, že s náma Liberec předvede totéž co v zápase u nich, kdy hráli velmi agilně a dobře. Ve druhé třetině se hra trochu zlepšila, padaly i góly, ale pořád to nebylo to, co jsme očekávali. Stále máme takovou mezihru, kdy si nedokážeme najet, rychle překonat střední pásmo a tím se dostáváme do situací, kdy hrajeme bojácně a nevěříme si. Třetí třetina nebyla tak jednoznačná, jak výsledek vypadal. Podařilo se nám využít přesilovky a to se nakonec odrazilo ve vysokém vítězství. Uvidíme, jestli využívání přesilovek bude dlouhodobějším trendem v naší hře.

Karel Dvořák (Liberec): Zápas jsme začali dobře. Prvních deset minut patřilo nám. Druhá třetina byla vyrovnaná, dali jsme dva šťastné góly z přesilovek. Ve třetí třetině jsme nehráli dobře a Znojmo si výhru zasloužilo. V posledních třech zápasech jsme vždycky ke konci buď vedli, nebo to byla remíza, a pak jsme se asi začali strachovat o výsledek a místo toho, abychom dál hráli trpělivě svoji hru, začnou někteří naši hráči hrát sami na sebe, snaží se dát branku a přestanou plnit taktické úkoly a v tom si myslím, že máme největší rezervy. Ze začátku soutěže jsme měli větší srdce, větší bojovnost, než máme teď.