Fehérvár
1/3
2/3

Orli pod stromečkem výhru nenalezli, doma podlehli Fehérváru

S navrátilcem Antonínem Bořutou v sestavě se Orli hned v páté ujali vedení právě zásluhou tohoto osmadvacetiletého obránce. To ovšem bylo ze strany Znojma všechno, po bezbrankové druhé třetině se Maďarům podařilo dvakrát skórovat a nakonec ještě zpečetit svou výhru gólem do prázdné brány.

Znojemští hokejisté nastoupili do odvetného utkání s Fehérvárem s Nechvátalem v bráně a ve speciálních vánočních dresech, jež poté poputují do charitativní dražby. Slavnostní atmosféra podtržená stovkou prskavek v hledišti více nabudila domácí, kteří již v páté minutě otevřeli skóre duelu. Navrátilec ze Zlína Antonín Bořuta si z pozice beka sjel před maďarskou klec a z dorážky nezaváhal. Následně si domácí vykoledovali oslabení, v němž fantasticky podržel své barvy Nechvátal.

Orli si ale přes počáteční převahu neodpouštěli chyby v obranném pásmu. A domácí brankář musel hasit, co se jen dalo. Skvěle se předvedl proti dvojici Vas - Erdely, kterou zastavil bravurním zákrokem betony. Navíc rozhodčí s tresty nešetřili, již v polovině třetiny se na lavici hanby vystřídali dva hráči Znojma a dva hostující borci. A nerovný počet sil na ledě nahrával útočným akcím. A nutno říci, že blíže ke gólu, tedy vyrovnání, měl právě Fehérvár. Zvláště další přesilovka na konci třetiny přinesla velkou šanci, při níž střílel Manavian a k nebezpečné teči se propracoval Szaller.

Prostřední část zápasu se nesla jen ve znamení zmařených šancí. Na straně domácích to byl Bořuta, čerti zahrozili prostřednictvím přečíslení, na jehož konci vyslal Vas jedovatou přízemní střelu. Další velkou příležitost měl na své holi Györi, ale trestuhodně minul v nájezdu Lemayovu svatyni. V přesilovce opět střílel velmi útočně naladěný Bořuta, avšak Lemay reflexivně zachytil kotouč na svém betonu. V závěru třetiny se zase sám před Nechvátala probíjel Manavian, nepřekonaný znojemský gólman si udržel svou reputaci i tentokrát. Po bezgólové periodě tak stále platil průběžný stav 1:0 pro Znojmo.

Třetí třetina přinesla velmi dobrý start Fehérváru. Ten šel tvrdě za vyrovnáním a Orlům se dařilo odolávat jen pět minut. Poté se rychle před Nechvátalem zorientoval Christopher Bodo, jehož první střelu gólman ještě vyrazil, na dorážku k protější tyči už byl krátký. Znojmu mohl vrátit náskok zpět Lattner, který dostal ideálně nabito do kruhu, jeho tvrdá střela se ale neujala. Blízko ke skórování měl po individuální akci i Yellow Horn. Udeřilo však na druhé straně kluziště. Přihrávka zpoza brány doputovala ideálně na hokejku Christophera Bodo, jenž ostrou ránou z první přihrál svému týmu vedení.

Znojmo se najednou ocitlo o krok pozadu a snažilo se přidat v útočné fázi. Když už se dostalo před Lemaye, finální zakončení postrádalo přesnost. A přestože přišel poměrně slušný závěrečný tlak s obrovskou gólovkou Stehlíka, na vyrovnání to nestačilo. Navíc do opuštěné znojemské klece zavezl kotouč Tamas Robert Sarpatki a bylo rozhodnuto.

Jiří Režnar (Znojmo): Naše efektivita v tomto zápase byla velmi špatná. Nedáváme branky, což je samozřejmě problém. Nejsme důrazní ani efektivní za brankou a v předbrankovém prostoru. V tom byl dnes soupeř lepší. My se musíme do dalších utkání zlepšit.