0:2, 0:2, 0:1
1/3
2/3

Orli nedali Zubrům sebemenší šanci. Hostiteli turnaje nastříleli pět branek

Znojemští hokejisté zvládli druhý zápas Zubr Cupu na výbornou. Domácí Přerov smetli poměrem 5:0 a v tabulce poskočili na druhé místo. Poslední utkání na turnaji čeká Orly ve čtvrtek od 15:30 proti pražské Slavii.

Druhý zápasový den ZUBR Cupu otevřeli lépe znojemští Orli. Zručnost s pukem projevili už po třech minutách, kdy Novák našel Jakuba Stehlíka, jehož střela zapadla za Hufa. Zanedlouho si nebezpečně počínal Číp. V desáté minutě poprvé zahrozili domácí, když Karafiát těsně minul. Po něm zaznamenal šanci Matouš Kratochvíl. Račuk Hufa nepřekonal, Němec nápodobně. Hanáci před koncem vybojovali přesilovou hru, v ní však po hrubce gólmana Hufa zůstala prázdná klec pro Patrika Nováka. Znojmo tak odcházelo do šaten s vedením 2:0.

Zubři si do druhé třetiny přenesli krátkou početní výhodu, v níž sice Schwarze ohrozili, ale obratem směřovali na trestnou právě oni. Skvělou souhru Znojemských zastavil až Huf. V šestadvacáté minutě byl blízko gólu Goiš, jenže ležícího Schwarze nepokořil. Opačnou bránu atakoval Guman, ještě nebezpečnější byl Bořuta. Na trestnou poté usedl Karafiát, vedle putoval Yellow Horn.

Hra ve čtyřech přinesla třetí branku. Račuk přesně věděl, kde hledat Radka Čípa a černočervení tak dál budovali pohodlný náskok. Kvalitní mančaft Orlů Zubrům příliš místa nenechával a vyzkoušel si další přesilovku. Puk do kasy Znojmo neprotlačilo, nepochodili pak ani domácí. Jihomoravané však dále stav navyšovali. V poslední minutě unikl obraně Marek Špaček a Hufovi nedal šanci.

Na startu poslední periody brankář Schwarz nepovolil pokus Šimona Kratochvíla, pozorný byl i proti Kovaříkovi a nadále držel čisté konto. Palovo sekání z šestačtyřicáté minuty hosté bleskově potrestali. Střela švihem Erika Němce rozsvítila na světelné tabuli pětku.

Zubři se neprosadili ani v páté přesilovce, se zkušeným celkem se trápili dál. Schwarz nadále odolával všem pokusům a dvanáct stovek přihlížejících diváků nevidělo ani jednu trefu domácích. Účastník EBEL ligy předčil domácí celek ve všech směrech a po výhře 5:0 si připsal tři body do turnajové tabulky.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Znojmo bylo po celý zápas lepší a vyhrálo zaslouženě. Měli jsme sice pár okamžiků, které vypadaly dobře. Ovšem většinu utkání jsme byli týmem, jenž nedokázal tvořit hru a nedokázal se udržet na kotouči. Soupeř nás přehrál.

Roman Šimíček (Orli Znojmo): Kluci podali výkon, jaký jsme po nich chtěli. Dodržovali veškeré pokyny a sami sobě si dokázali, že hokej umí hrát. Jsem spokojený, protože ve hře se objevovaly věci, o kterých jsme před zápasem a na trénincích mluvili. Chci hráčům v čele s výborným Markem Schwarzem v bráně za výkon v zápase proti Přerovu poděkovat.