Orli býkům vzdorovali, na body však nedosáhli

24.11.2017 | Jakub Prchal, Lukáš Caha

Salzburg se dostal do vedení již po sedmdesáti sekundách hry. Orli sice ještě na první trefu dokázali reagovat, ve druhé a třetí třetině ale domácí postupně navyšovali své vedení až na konečných 5:2. Třemi kanadskými body se blýsknul Julien Brouillette.

22.kolo, pátek 24. 11. 2017, 19:15
Salzburg
Branky a nahrávky: 2. Raffl (Hughes, Rauchenwald), 28. Tratting (Brouillette, Baltram), 31. Mueller (Brouillette, Schremp), 42. Pallestrang (Hughes, Duncan), 54. Brouillette (Raffl, Rauchenwald) – 11. Lattner (Stehlík, Yellow Horn), 33. Tejnor (Raška, Novák). Rozhodčí: Grumsen, Nikolič - Haurum, Nothegger. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 2287. Střely na branku: 30:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
EC Red Bull Salzburg: Starkbaum – Trattnig, Brouillette, Raymond, Viveiros, Jakubitzka, Pallestrang – Raffl, Rauchenwald, Hughes – Mueller, Schremp, Harris – Schiechl, Duncan, Huber – Cijan, Baltram, Wachter – Kainz.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Lattner, Stehlík, Tejnor, Plutnar, Biro, Pastor, Zajíc – Miller, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Matuš, Mrázek – Novák, Raška, Guman – Špaček, Plíhal, Csamangó.

Gólový účet v Salzburgu načal již po dvaašedesáti sekundách Thomas Raffl, který se prosadil z dorážky. Domácí sice byli v dalších minutách aktivnější, ale Orli těžili z bezchybné obrany a v jedenácté minutě se dočkali vyrovnání. Z přečíslení překonal brankáře Starkbauma Jan Lattner.

Druhá dvacetiminutovka začala velkou šancí Red Bullu, při níž se však blýskl hostující Schwarz, když zachytil nebezpečnou střelu Hughese svými betony. Na Matthiase Trattniga v osmadvacáté minutě byl ale krátký. Vedení Rakušanů navýšil o chvíli později Peter Mueller, jenž se trefil za záda znojemského brankáře z prostoru mezi kruhy. Orli však na tuto branku našli rychlou odpověď. Svůj první gól v dresu Jihomoravanů si připsal obránce Dominik Tejnor. Ve zbytku třetiny si ještě oba týmy zahrály po jedné přesilové hře, avšak na skóre to již vliv nemělo.

Další část základní hrací doby odstartoval Alexander Pallestrang, který propálil Schwarze z kruhu. Yellow Horn mohl následně snížit, ale pohotovou střelou trefil pouze spojnici branky. Na druhé straně nevyužili přečíslení Raffl s Huberem a trenér Roman Šimíček zároveň přišel o Lattnera, který musel do kabiny poté, co dostal ránu pukem do obličeje. Na konečných 5:2 upravil v padesáté čtvrté minutě Julien Brouillette. Hosté se ještě snažili skóre alespoň korigovat, ale na domácího brankáře potřetí nevyzráli.