Mnichov
1/3
2/3

Navzdory velké snaze Orli německý velkoklub nepřehráli

Znojmo sice ikasovalo jako první, ovšem ještě před závěrečnou sirénou dokázalo srovnat a ve druhé části se dokonce dostalo do vedení. Soupeř však třemi brankami v závěrečné periodě rozhodl o svém vítězství. Orli pak už jen kosmeticky upravili.

Velmi slušně zaplněné tribuny Nevoga arény přivítaly historicky první utkání Champions Hockey League. Znojemský klub se postavil proti úřadujícímu německému vládci z Mnichova. Hostující celek od úvodního buly předváděl svou kvalitu, zatlačil Orli do obranného pásma a měl více ze hry. Hlavním mužem úvodních deseti minut se tak stal domácí gólman Marek Schwarz, jehož nezaskočil ani Woerle svým brejkem.

Znojemským se dlouho dařilo odvracet nápor Mnichova, postupně si i vypracovali šance, za zmínku jistě stojí tvrdá rána výborně hrajícího Lattnera. Nakonec ale přeci jen kapitulovali. A to dokonce v početní výhodě čtyři na tři. Keith Aucoin se dostal za záda beků, měl dostatek času nachystat si pozici a z kruhu skvěle umístěnou ránou překonal Schwarze.

Orlům se ale ještě před odchodem do šaten podařilo vyrovnat. Libor Šulák v přesilovce svého týmu vystřelil od modré a Birken přes val těl před sebou neměl ani tušení o kotouči.

Prostřední třetinu načali znojemští hokejisté pětiminutovým oslabením, to měl na svědomí Radek Číp, jemuž rozhodčí navíc vystavili stopku do konce zápasu. S velkou podporou gólmana Schwarze zvládli Jihomoravané nepříjemné chvilky a mohlo se pokračovat v plném počtu hráčů na obou stranách. Ale ne dlouho! Z nedisciplinovanosti hostů vzešla luxusní početní výhoda pět na tři, a ta se stala lahůdkou pro Libora Šuláka, jenž od modré poslal neskutečnou dělovku do německé sítě.

Velkou šanci dostat Znojmo v polovině duelu do trháku promarnil útočník Wronka, který svůj únik zakončil jen do připravených betonů brankáře. Další minuty prostřední části hry se nesly v poměrně svižném duchu, příležitosti ke skórování se objevily na obou stranách, ale přeci jen chybělo více důrazu na hokejkách. V posledních vteřinách si ještě dvouminutový trest vysloužil Biro, hosté tak do závěrečného dějství nastupovali s výhodou muže v poli.

A na vyrovnání se nemuselo čekat dlouho. Kapitán Mnichova Michael Wolf se dobře zorientoval před bránou Schwarze a odražený puk napálil za brankovou čáru. Red Bull gól nakopl a pod spršku střel se opět dostal znojemský maskovaný muž. Nejvíce jej zaměstnal z mezikruží Woerle, ale i jeho ránu dokázal zlikvidovat.

S ubývajícími minutami se čekalo na chybu. Tu mnichovskou mohl potrestat Šeda, ale před bránou neměl dostatek času zpracovat kotouč. V další velké příležitosti Györi trefil bekhendem jen rameno Birkena. A z protiútoku udeřil německý tým. V 52. minutě se po rychlém přenesení hry před Schwarze probojoval k puku Mads Christensen a lehkým plácnutím jej dopravil do sítě. Aby to nebylo málo, o minutu později Jerome Flaake po dorážce zmrazil domácí tým i fanoušky.

Znojemští se ještě pokusili vykřesat naději ve dvou nabídnutých přesilovkách, trenér Režnar dokonce sáhl ke hře bez gólmana a podařilo se! Libor Šulák se dočkal hattricku a vytvořil úžasnou zápletku. Tu mohl ještě vylepšit po samostatném úniku Šeda, ale sám před Birkenem se neprosadil. Poslední vteřinky v obranném pásmu Mnichova vyburcovaly tribuny ke skandovanému potlesku a domácí k závěrečnému náporu, který už ale remízu nepřinesl.

Jiří Režnar (Znojmo): Do zápasu jsme vstoupili oslabením, což hned ovlivnilo zápas. Dostali jsme se pod tlak a chvíli trvalo, než jsme se z něj dostali ven. Těch posledních dvanáct minut první třetiny už bylo dobrých. Zvedli jsme se. Druhá dvacetiminutovka byla z naší strany výborná. Hráli jsme to, co chceme. Ve třetí třetině jsme vedli 2:1, ale udělali jsme zbytečný faul a Mnichov to potrestal. Ovlivnilo to i zbytek utkání. Jsem ale rád, že jsme ustáli to pětiminutové oslabení.

Don Jackson (Mnichov): Očekávali jsme těžký zápas, nedá se říct, že by nás Znojmo překvapilo. Po druhé třetině jsme si v kabině vysvětlili nějaké věci, začali jsme lépe bruslit. Jsme šťastní, že odjíždíme se třemi body.