1:1, 3:1, 1:0
1/3
2/3

Na úvod Zubr Cupu si Znojmo neporadilo se Zlínem

Sérii tří zápasů ve třech dnech odstartovali znojemští hokejisté na ledě Zlína. Bitvu s extraligovým soupeřem z velké části rozhodly tři inkasované góly ve druhé třetině, na které se Orlům těžko odpovídalo. Přesné trefy si připsali pouze Jan Pohl a Colton Yellow Horn.

Utkání začaly oba celky v mírnějším tempu. První větší šance přišla na řadu až v sedmé minutě, kdy se znojemský bek Pohl dostal k dorážce, kterou však na poslední chvíli vytěsnil gólman Šimboch mimo tyče. Po polovině třetiny si zlínský Ferenc vysloužil čtyřminutový trest a pro Znojmo se otevírala výtečná šance ke skórování. To se však paradoxně nejdříve podařilo Zlínu v oslabení. Michal Popelka svým sólem ukončil gólový půst a překonal Halásze. Záhy však přesilovku přeci jen využili Orli, konkrétně Jan Pohl, jenž vytěžil maximum z přihrávky Yellow Horna před brankový prostor. V závěru třetiny si domácí neúspěšně vyzkoušeli přesilovku 5 na 3, poslední vteřiny již klasické početní výhody si navíc ještě přenesli do dalšího dějství.

A využití na sebe nenechalo dlouho čekat. Již v čase 20:16 Antonín Honejsek vrátil svým barvám vedení. Beranům bylo brzy ještě veseleji. U druhé využité přesilovky Zlína stál Jakub Ferenc, který od modré čáry poslal kotouč do brankové sítě. Orli ale opět rychle zareagovali. Akci dva na jednoho přetavil v kontaktní gól Colton Yellow Horn. V atraktivnější a živější hře se pokračovalo i nadále. Nechyběli brankové šance, strkanice ani vyloučení. Přesná trefa už však přišla jen jedna, vzešla z holí domácích hokejistů. Trochu kuriózní střelu Tomáše Žižky, která se odrazila od zad gólmana a poté těsně za brankovou čáru, museli sudí posvětit až po poradě.

Třetí třetina už se opět nesla v klidnějším duchu. Zlín si mohl strážit příjemné dvougólové vedení, Orli marně dobývali soupeřovu klec. Jak Šimboch, tak ve znojemské bráně střídající Schwarz neměli se střelci výraznější potíže. Až v posledních minutách si domácí ztížili situaci vyloučením. Jihomoravané ihned sáhli ke hře bez gólmana a vše vsadili na jednu kartu. Opuštěná klec však byla pro Berany příliš velké lákadlo, a když se Orlům nepodařilo prosadit v útoku, trefil se od modré čáry do prázdné svatyně Pavel Sedláček. Vzal tak hostům i poslední šanci na lepší výsledek a stanovil skóre na konečných 5:2.

Také doplňkové samostatné nájezdy získali na svou stranu domácí, jako jediný úspěšný střelec se prosadil Roberts Bukarts.