Vídeň
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIE (5:0)

První třetina utkání nabídla poměrně vyrovnaný hokej. Jako první zahrozili domácí, když Mandát vyslal prudkou střelu od modré čáry. Orli si poté zahráli přesilovou hru, která ale nedopadla přesně podle představ. Hosté často vyhazovali kotouč ven ze své třetiny a domácí si na Zopfa moc nezastříleli. Pět minut před koncem první části hry měli hosté na holi první branku utkání, když se Maier v přesilové hře dostal do samostatného úniku. Pacl si jej ale dobře pohlídal. Závěr třetiny patřil domácím, kteří si opět zahráli přesilovou hru. I když na hostujícího brankáře létala jedna střela za druhou, skóre po prvních dvaceti minutách zůstalo nezměněno.

Domácí vstoupili do druhé části hry velmi aktivně. Tlak, který vyvíjeli na hostujícího brankáře zúročil ve dvacáté třetí minutě Tomáš Račický, který dorážel kotouč u pravé tyčky do téměř odkryté brány. Horko ale bylo i na druhé straně. Po faulu na Alexandera Maxe bylo nařízeno trestné střílení. Hostující útočník na Pacla ale nevyzrál, a domácí brankář tak dále držel čisté konto.

Znojemští junioři nepolevovali ve tlaku, který si ve druhé dvacetiminutovce vytvářeli a v několika přesilových hrách, které si zahráli, vyslali na Zopfa spoustu opravdu nebezpečných střel. Půl minuty před koncem hostující brankář opět podlehl. Jakub Švanda střelou od modré čáry poslal svůj tým už do dvoubrankového vedení.

Orli svůj tlak dále navyšovali. Jiří Lander se ve třetí třetině blýskl bravurním přebruslením obránců a z mezikruží vymetl pravý roh vídeňské klece - 3:0. Hosté, jako by se už s výsledkem utkání smířili, značně polevili ve svém výkonu. To se jim v posledních dvou minutách utkání velmi vymstilo. Tomáš Račický těsně před bránou tečoval Mandátovu střelu, a našel tak již čtvrtou cestičku, která směřovala za brankovou čáru. Čtyři přesné střely znojemským juniorům ale stále nestačily a Jiří Svatuška další tečovanou střelou zaokrouhlil skóre utkání na 5:0.