Klagenfurt dovolil Znojmu jediný gól, naděje zhasla ve druhé třetině

23.9.2016 | Lukáš Caha

Znojemští hokejisté zůstávají i po třech kolech EBEL ligy bez bodu. Na ledě Klagenfurtu inkasovali pětkrát. Jedinou branku Orlů vsítil na konci druhé třetiny David Bartoš.

3.kolo, pátek 23. 9. 2016, 19:15
Klagenfurt
Branky a nahrávky: 12. Pance (Ganahl, Neal), 27. Pance (Schumnig, Ganahl), 30. Hurtubise (Geier S., Fischer), 32. Bischofberger (Hundertpfund, Popovic), 48. Geier S. (Lundmark, Fischer) – 38. Bartoš (Šulák). Rozhodčí: Fichtner, Kimmerly – Kontschieder, Seewald. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2851. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
EC-KAC: Duba – Robar, Schumnig, Strong, Fischer, Kapstad, Duller, Kraus, Popovic – S. Geier, Hurtubise, Lundmark – Pance, Koch, Ganahl – Schettina, Hundertpfund, Bischofberger – Harand, Neal, Brucker.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Šulák, Stehlík, Řezníček, Lattner, McMonagle, Biro, Kadeřávek – Hughesman, Plíhal, Tomas – Beroun, Šeda, Kalus – Špaček, Wronka, Bruijsten – Csamango, Bartoš, Číp.

Hned v úvodu první dvacetiminutovky byla Orlům nabídnuta početní výhoda, avšak na gólovou šanci si diváci museli počkat do sedmé minuty, kdy nebezpečně vypálil na Schwarze Koch. O pár minut později zasahoval domácí gólman Duba proti osamocenému Tomasovi. Skóre se měnilo ale až ve dvanácté minutě. Žiga Pance dojel k odraženému kotouči a poslal jej do znojemské sítě. Vyrovnat mohl v přesilovce Kalus, ale puk z jeho hole letěl těsně mimo.

Orli zatopili Rakušanům ještě ke konci třetiny. Plíhal ani Tomas však z bezprostřední blízkosti na Dubu nevyzráli a do kabin tak odcházeli šťastnější domácí. Klid na hole jim navíc dodala branka ze sedmadvacáté minuty, když svoji šanci chytil za pačesy opět Žiga Pance. Neuplynuly ani tři minuty a Klagenfurt zvedal ruce nad hlavu znovu. V pádu se z prostoru mezi kruhy trefil za Schwarze Mark Hurtubise.

Těžká chvíle pro Jihomoravany však ještě neskončila. Ve dvaatřicáté minutě se z přečíslení dva na jednoho prosadil Johannes Bischofberger. Druhé dějství se pomalu chýlilo ke svému konci, ovšem ještě v jeho závěru snížil na rozdíl tří branek David Bartoš. Ten doklepl za brankovou čáru odražený kotouč po Šulákově střele.

Také další puk do branky hostů letěl z přečíslení. Stefan Geier nedal znojemskému gólmanovi prakticky žádnou šanci a navýšil na 5:1. Orli následně v poklidném duchu ubránili oslabení, avšak v poslední desetiminutovce se ještě zapotili. Děkovat mohou Schwarzovi, jenž vychytal jak Kocha, tak nebezpečnou akci Hurtubise.