Juniorský brankostroj se zastavil na čísle 16

11.1.2014 | LuP, PeM

Znojemská juniorka jednoznačně přehrála maďarskou Újpest. Zápas byl rozhodnutý po pár minutách, jen v první třetině dali Orli devět gólů. Hned šestkrát se trefil Lukáš Nováček.

47.kolo, sobota 11. 1. 2014, 17:00
Újpesti
Branky a nahrávky: 1. Nováček (Špaček), 3. Špaček (Nováček, Theimer), 8. Nováček (Špaček), 9. Křípal (Hložek, Pelikán), 9. Nováček (Žemlička, Špaček), 14. Nováček (Špaček, Žemlička), 15. Nováček (Špaček), 17. Špaček (Žemlička, Nováček), 20. Špaček (Žemlička), 29. Hložek (Horák, Pelikán), 30. Indruch (Košťál), 44. Hačecký (Indruch, Košťál), 46. Horák (Hložek), 53. Košťál (Indruch, Hačecký), 53. Kacetl (Cerovečki), 54. Nováček (Špaček) – 30. Szücs (Dorner), 52. Szücs (Gagyor). Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: 11:0, 11:1, 13:1, 13:2, 16:2.
ORLI ZNOJMO: Dovina (21. Sochor) – Theimer, Koňařík, Michalica, Křípal, Hloupý, Cílek – Špaček, Nováček, Žemlička – Hložek, Pelikán, Horák – Indruch, Košťál, Hačecký – Kacetl, Cerovečki, Holub.
Újpesti TE: Szabo (9. Soos) – Garbacz, Fulop, Dorner, Pichler, Hodos, Zekov – Gagyor, Nagy, Turbucz – Sagi, Varga, Szücs – Szalai, Frajka.

První třetina utkání přinesla nespoutaný a nezastavitelný znojemský uragán, který doslova rozprášil maďarského soupeře. Újpest nevěděla, kde jí hlava stojí a Orli na ledě mazácky vyučovali. Hlavně první formace po ledě létala a velkou mírou se podílela na totálním rozkladu Maďarů. Útočná trojice Špaček-Nováček-Žemlička se utrhla a její kombinace plnily svůj účel. Pět branek v úvodním dějství zaznamenal Lukáš Nováček, třikrát se radoval Marek Špaček, Vojtěch Žemlička si připsal do statistik čtyři asistence. K jedné přesné trefě se v 9. minutě propracoval i Milan Křípal.

Prostřední část hry se nesla v poklidnějším duchu. Ve znojemské kleci se představil Michal Sochor, který vystřídal Michala Dovinu. Hosté se dostali více do zápasu, objevili se i v několika střeleckých pokusech. Efektivita v zakončení se však usídlila na hokejkách Orlů a Matyáš Hložek se po sólovém úniku prosadil střelou mezi betony a zároveň se stal autorem desáté branky. O minutu později si jedenáctou trefu připsal Marek Indruch.

Újpest se dočkala gólu až v polovině duelu, kdy se dokázal zbavit znojemského bránícího hráče Istvan Gabor Szücse a napálil puk nad vyrážečku Sochora.

Třetí třetina přinesla hned zkraje další góly do sítě Maďarů. O dvanáctý zásah do maďarské klece se z velké části zasloužil Marek Indruch, který vybojoval v útočném pásmu Znojma puk a přesným pasem před bránu vybídl ke skórování Tomáše Hačeckého. Šťastnou třináctku pak završil v oslabení po kombinaci s Hložkem Zbyněk Horák.

V 52. minutě nastala druhá světlá chvilka Újpesti a Istvan Gábor Szücs poslal po sólovém úniku kotouč k pravé tyčce.

Následně ale přišlo kouzelných šedesát šest vteřin, v nichž Orli udeřili hned třikrát. Nejdříve se po přihrávce Indrucha zpoza brány prosadil i přes těsnou maďarskou obranu David Košťál. Po vyhraném buly se na vrcholu kruhu opřel do puku Michal Kacetl a totální destrukci Újpesti završil kdo jiný než Lukáš Nováček po kombinaci s Markem Špačkem.

Závěrečné minutky ještě přinesly několik vyloučených hráčů, zápas se však již dohrál bez větších excesů, a znojemští hokejisté mohli předvést ve středovém kruhu svůj pověstný vítězný pokřik.

Petr Kučírek (Znojmo): Rozhodla první třetina, kdy dala naše úvodní formace osm gólů, je vidět, že Lukáš Nováček a Marek Špaček chodí trénovat s A-týmem. Potom už bylo těžké hráče motivovat, každý si chtěl dát gól. Trenér Újpesti se mi po zápase omlouval, že přijel s takovou sestavou. Musíme ale uznat, že hráli s nekompletními třemi formacemi. Za týden jedeme do Újpesti, tam to bude úplně jiné utkání. S klukama si potom musím promluvit, aby neusnuli na vavřínech. Ve středu k nám přijede Vídeň, to už tak snadné nebude.