Klagenfurt
1/3
2/3

Juniorka podlehla Klagenfurtu po prodloužení

<em>Znojmo</em> - Znojemští junioři podlehli v prodloužení Klagenfurtu pět čtyři. Po první třetině, kdy hosté vedli, se Orli vzmohli na nápor a díky dvěma gólům v oslabení a jednomu za stavu pět na pět se dostali do vedení. Pak už ale zápas ovládl Klagenfurt, který ve třetím dějství dvakrát skóroval, čímž vyrovnal zápas a dohnal jej do prodloužení. Nakonec byli hosté úspěšnější i tam, Znojmo tak bere jeden bod.

Do utkání vlétli aktivněji domácí hráči, kteří se také jako první dostali do první větší šance. Po Horákově průniku do útočné třetiny se k dorážce natahoval Fusek, jeho hokejka však byla včas zblokována. Přesto se Orli již na počátku 9. minuty radovali z vedení. Michael Schejbal si zpracoval ideální pas od Pelikána a v samostatném úniku zamířil přesně do šibenice – 1:0. Znojmo bylo i nadále nebezpečnější, v přesilové hře však udeřilo na druhé straně. Početní výhodu bleskově využil Nicolas Paul, jenž ránou od modré propálil Helešice – 1:1. O čtyři minuty později hostující tým dokonale obrátil průběžné skóre. Krásná spolupráce Schumniga a Steinera vykrystalizovala v bekhendový blafák právě druhého jmenovaného Markuse Steinera - 1:2.

Druhé dějství odstartovali znojemští hokejisté oslabením, které však přetavili ve vyrovnávací gól. V utkání velmi aktivní Michael Schejbal se dostal po chybné rozehrávce k puku a osamocený před gólmanem opět zamířil do šibenice – 2:2. To však nebylo vše. Ještě před polovinou duelu se opět v oslabení prosadili Orli. Nahodil zavezl puk do útočného pásma, jeho ránu ještě brankář vytěsnil, na dorážku Aleše Pelikána byl již krátký – 3:2.

V další pasáži hry se střídaly šance na obou stranách. Nejblíže gólu měl pravděpodobně hostující Paul, který trefil tyč Helešicovy klece. Z dvoubrankového vedení se však mohlo radovat Znojmo, když Zbyněk Horák se štěstím poslal puk za záda klagenfurtského maskovaného muže – 4:2.

Třetí třetina však vyšla o poznání lépe rakouskému celku. V čase 44:51 se po domácí chybě ujal puku Stefan Schumnig, jenž poté přelstil obranu i gólmana Helešice – 4:3. O čtyřicet vteřin později si Klagenfurt v přesilové hře vysloužil vyrovnání skóre po dorážce Andrease Forchera - 4:4.

Následně se oba týmy dostaly do samostatných akcí. V tom znojemském se nedokázal prosadit Fusek, na druhé straně ztroskotal na Helešicovi Schumnig. Další branky jsme se tak již nedočkali a na řadu přišlo prodloužení. Do něj vstupovali Orli v početní výhodě, ale po dalším zaváhání na modré čáře v rozehrávce se k puku protlačil Nicolas Paul a z prostoru kruhu prostřelil domácího brankáře – 4:5.

Radek Haman (Znojmo): Hráli jsme dobře prvních čtyřicet minut, tím nemyslím jen výsledek, ale celkový obraz zápasu. Poté jsme přestali hrát a vrátili se zpět do zápasu tak pět minut před koncem. Pro mě je Klagenfurt velice kvalitní soupeř, nestydím se za to, že jsme mu podlehli. Bodík do tabulky beru. Jen mě mrzí, že kluci přestali ve třetí třetině hrát. Chyběli nám někteří hokejisté, kteří mají nastoupit večer za A tým, ale na to se nechci vymlouvat. My jim to přejeme a večer jim budeme držet palce.