Havířov
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. HAV (8:1)

Do utkání s posledním celkem tabulky juniorské extraligy Znojmo nevstoupilo vůbec dobře. Hosté se sice koncentrovali především na obrannou fázi, brzy ale zjistili, že jsou na ledě pohyblivějším a aktivnějším celkem. Nebezpečněji si počínali také před brankou soupeře a v 17. minutě se ujali vedení po přesné teči Jana Miczka.

Domácí hokejisté marně hledali recept na pečlivou defenzivu i po přestávce, nedokázali přejít střední pásmo, natož ohrozit soupeřova brankáře. Pomohl jim až rychlý brejk a přečíslení dvou na jednoho, po němž nadvakrát dotlačil puk za čáru Tomáš Komínek. Havířov poté oslabil zbytečný faul, po němž Peslar inkasoval pětiminutový trest za bodnutí holí, a David Bartoš dlouhou převahu využil bekhendovou střelou pod ruku brankáře.

Veškeré naděje havířovského mužstva na bodový zisk pak utnul začátek poslední třetiny, v němž se Lukáš Kovalský a Tomáš Komínek gólově prosadili z bezprostřední blízkosti a přinesli na hokejky domácích hokejistů pohodu. Deset minut před koncem přišla gólová smršť, během níž se hra hostů zcela rozsypala a nedobytná obranná tvrz z úvodu duelu byla jen vzpomínkou. Vyjetím zpoza klece skóroval Patrik Novák, o chvíli později šťastnou trefou v pádu i František Pospíšil a vyhnal brankáře Matouška na střídačku.

Jeho náhradník Zelenka nevydržel s čistým štítem dlouho, po přečíslení tři na dva nestačil na přesnou střelu Jana Podešvy a v samotném závěru si s ním u levé tyče pohrál Jakub Šaur, jenž elegantním objetím gólmana a zakončením do prázdné klece stanovil skóre zápasu na jednoznačných 6:0.