2:1, 1:0, 1:1
1/3
2/3

Report ze zápasu PLZ vs. ZNO (4:2)

Před utkáním dělil oba soky pětatřicetibodový rozdíl, ale Znojmo v první části ukázalo, že hokej rozhodně hrát umí. Již ve druhé minutě najížděl na Brabce osamocený Pelikán z levé strany, plzeňský gólman si ale se svižnou střelou poradil. Na další vzruch si museli diváci v ČEZ Aréně počkat až do osmé minuty, kdy Aleš Pelikán pykal za napadení a Tomáš Pacanda dorazil z levého kruhu odražený puk po střele Hájka - 1:0. Ze stejné pozice pálil o chvilku později i Pour, Vrba byl tentokráte bezchybný.

Orli se prezentovali rychlými protiútoky, jeden takový jim dokonale vyšel v patnácté minutě. Zpoza brány naservíroval Nováček na Horvátha, ten ještě poslal na druhou tyč na Jakuba Ziku, který měl před sebou prázdnou klec - 1:1. Hosté mohli v následné početní výhodě otočit vývoj utkání, ale Západočeši pozorně bránili a nedovolili soupeři vážněji ohrozit svou svatyni. Odměnou jim byla pětadvacet vteřin před sirénou druhá branka z hole Jakuba Houfka, který tak potrestal opět Pelikánův faul - 2:1.

Prostřední pasáž hry sice nabídla pouze jednu branku, ale rozhodně byla hokejovější než její předchůdkyně, hlavně díky domácím, kteří předvedli zlepšený výkon. Vše započalo šancí Poura, který pálil osamocen na levém kruhu, ale Vrba bleskurychlým rozklekem šanci zmařil. Jenže akce pokračovala a po chybné rozehrávce Orlů se prosadil Daniel Pejchar – 3:1. Hosté sice po pár minutách snížili, jenže Špaček dorážel po odpískání a místo radosti tak přišelo akorát vyloučení.

V polovině zápasu mohl unikat do samostatného úniku Kubalík, ale Pelikán mu doslova vysekl hůl z rukou a dokonal si tak hattrick na trestné lavici. Potrestat jeho faul mohl Pacanda, ale jeho pěknou střelu ukryla lapačka Vrby. Zbytek třetiny se nesl spíše ve znamení hry ve středním pásmu, vše tak měla rozseknou až závěrečná dvacetiminutovka.

V té mohl hned po pár vteřinách vyrovnat od modré Kún dobře umístěnou střelou, ale Brabec byl bezchybný. Na druhé straně odpověděl dorážkou Pacanda, ztroskotal však na vymrštěném betonu Vrby. Nedáš – dostaneš. Za půl minutky najížděl na domácí svatyni z pravé strany Aleš Pelikán a nadvakrát procedil kotouč za čáru - 3:2. Hostům následně narostla křídla, ale domácí perfektně bránili modrou a Znojmo se jen těžce dokázalo prokousat do pásma. K odvolání gólmana se Orli odhodlali až pár vteřin před koncem a hned je potrestal Martin Váchal - 4:2.