Záhřeb
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. ZAH (3:1)

Začátek utkání byl ze strany obou celků velmi opatrný. Jako první přidali na agresivitě hosté, Tibor Stancic se nachomýtl ke gólové situaci, když zcela nehlídaný najížděl do pravého kruhu a před sebou měl prázdnotou zející bránu, avšak přihrávka od jeho spoluhráče nebyla přesná a Pacl nemusel zasahovat. Ani domácí neměli šancí pomálu, Fruhvirtovu střelu od modré se těsně před bránou snažil dorážet Šťáva, neúspěšně. Orli se i nadále zdržovali v útočné třetině a ve dvanácté minutě znovu prověřil Ruzicovu pozornost Jeřábek, který se nadvakrát snažil propasírovat kotouč za brankovou čáru. Oba gólmani však předváděli výborné výkony, a tak první třetina skončila bez branek.

Vstup do druhé části se Orlům nevyvedl. Už po dvou minutách od úvodního buly se k odraženému kotouči před téměř prázdnou bránou dostal Martin Pleska a otevřel gólový účet. Orlům se dlouhou dobu nedařilo najít odpověď, vyrovnání přinesla až třicátá devátá minuta. V ní Tomáš Račický pohotově protlačil odražený kotouč za brankovou čáru a do kabin se tak odcházelo znovu za nerozhodného stavu.

Třetí dvacetiminutovka patřila už jen domácím. Po dlouhém pobytu v útočném pásmu se v padesáté sedmé minutě prosadil Jiří Svatuška, jenž si jako první všiml odraženého kotouče po souboji u mantinelu a pohotově zakončil střelou kolem pravé tyčky Ruzicovy branky. Hostující brankář na takové překvapení nebyl vůbec připraven. Záhřebu nepomohly ani poslední dvě minuty zápasu, ve kterých trenér volil hru bez brankáře. Naopak Orli potvrdili své vítězství, když Tomáš Račický podruhé doklepl kotouč za brankovou čáru - 3:1.