Noen Extraliga juniorů - čt 17. 3. 2011
ČF1
Zlín

Report ze zápasu ZNO vs. ZLN (1:3)

Oba ambiciozní celky vstoupily do vyřazovacích bojů posíleni o juniorské reprezentanty a hráče seniorských celků, domácí Orli se ale museli obejít bez elitního obránce Pláňka a také nejproduktivnějšího hráče týmu Jarůška, jenž strávil dopoledne kvůli prasklé nosní cévce dokonce v nemocnici.

Jeho spoluhráči začali duel aktivně, dobrým pohybem a kombinační hrou zatlačili soupeře do obranného pásma, naráželi ale na dobře organizovanou obrannou jednotku Beranů před skvěle chytajícím brankářem Kašíkem. Hosté čekali na rychlé brejky do otevřené obrany, a tak si znojemský brankář Kacetl sice prvních pět minut nesáhl na puk, poté ale musel dobrým zásahem likvidovat jasnou šanci Škouly, dorážejícího ránu Horáka od modré.

Zlínská defenziva pracovala i za cenu faulů, domácí mužstvo ale početní výhody nebylo schopno přetavit v šance, natož góly. A tak udeřilo na druhé straně. Zaváhání obránce Stehlíka ve středním pásmu využil Jakub Šlahař, najel si do střelecké pozice a švihem nad lapačku brankáře otevřel skóre. Vzápětí putovali na trestnou lavici v krátkém rozmezí dva znojemští hráči a Zlín ještě před první sirénou nabídnutou dvojnásobnou přesilovku využil. Řezníček od modré čáry posunul puk na spoluhráče ze seniorského týmu Beranů Petra Holíka, a ten z ostrého úhlu propálil Kacetla.

Znojmo se zdálo být zaskočeno rychlými trefami hostů i po přestávce a mohlo děkovat štěstí, poté co Fořt z dorážky netrefil odkrytou branku a vzápětí tečí orazítkoval jen břevno. Až poté se domácí probudili. Útočná formace Havlík – Videlka – Rachůnek nejprve připravila gólovou šanci pro Tichého, který ale místo prázdné brány trefil jen tyč. O pár vteřin později už ale Adam Havlík usměrnil Videlkovu nahrávku mezi Kašíkovy betony a snížil.

Orli se tak dostali do velkého tlaku, Kašík byl v ohni střel a často mohl děkovat obětavě hrajícím obráncům nebo štěstí. Tak jako při teči Rachůnka, která odskákala mimo jeho dosah a zastavila se o levou tyč. Jenže hlavním rozdílem mezi oběma týmy bylo využívání přesilovek. Zatímco domácí nevyužili ani jednu, Zlín ve své třetí výhodě vstřelil druhý gól a ve 36. minutě zásluhou přesné teče Tomáše Fořta znovu odskočil na rozdíl dvou branek.

V poslední minutě druhé části pak zmar domácího týmu v útočné fázi podtrhl brejk dvou na jednoho, kdy si Trojan s Bartošem vyměnili puk, druhý jmenovaný byl ale v rozhodující chvíli před prázdnou brankou faulován a nemohl zakončit. Přesilová hra pak dodržela tradici tohoto večera a větší nebezpečí nepřinesla.

Tento brejk byl poslední velkou šancí Orlů v zápase, ve třetí třetině již nebyli schopni usadit se na delší dobu před Kašíkem a vytvořit si šance. Hosté drželi hru často daleko od vlastní branky, v rozích znojemského pásma. K tomu jim pomohli i domácí hráči nedovolenými zákroky. Pět minut před koncem mohl definitivně rozhodnout Škoula, v samostatném nájezdu ale proti Kacetlovi neuspěl. V poslední minutě zkusilo Znojmo ještě hru bez brankáře, efekt byl ale nulový.

Zlín si tak odváží z jihu Moravy cenné vítězství a v sobotu na domácím ledě bude moci rozhodnout o postupu do semifinále. Orli musí pro prodloužení sezóny bezpodmínečně zvítězit.