Bolzano
1/3
2/3

I přes hektický závěr Orli na vyrovnání nedosáhli

Hosté si dokázali velmi rychle vydobýt dvoubrankový náskok. Naději dal domácím Tomas, který snížil v závěru první třetiny, ale Bolzano v té druhé znovu odskočilo na rozdíl dvou gólů. Za Orly se poté prosadil Grof, jenž pouze korigoval na konečných 2:3.

Znojemští hráči si stejně jako v předešlém domácím duelu nepohlídali úvodní minuty a již na začátku té sedmé prohrávali 0:2. Žiga Pance sice ještě nedokázal proměnit nařízené trestné střílení, ale Bolzano to nemuselo vůbec mrzet. Hosté se rozveselili již v čase 5:35, kdy Rick Schofield ujel české obraně a zakončil pod vyrážečku Cikánka. O dvacet sedm vteřin později udeřil italský tým znovu. Další brejk a přečíslení dva na jednoho bylo lahůdkou pro Matthewa Sisca, který poslal puk k tyči znojemské klece.

Trenér Režnar si vzal oddechový čas a alespoň části své svěřence zklidnil. Ti však vyrobili další chybu a Matthew Sisca nastřelil tyč. Celou situaci pak prozkoumali ještě rozhodčí na videu. Orlům nepomohla k většímu tlaku na bránu ani přesilová hra, až po ní se v dobré šanci ocitl Radek Číp, jenž sám před Hüblem netrefil jeho svatyni. Poté si Jihomoravané vytvořili pár slibných příležitostí, snížit se jim však povedlo až v početní výhodě, kdy po dobré práci Bači v brankovišti poslal odražený puk za Hüblova záda Roman Tomas.

Prostřední dějství odstartovali znojemští hráči opět zle. Bolzano prokázalo i pořádnou dávku štěstí, když bekhendová střela Justina Kellera přepadla přes Cikánka do sítě. Orlům nešlo upřít snahu o častou střelbu, ale puk létal spíše jen kolem hostující klece. Velkou šanci těsně před polovinou duelu spálil bolzanský útočník Žiga Pance, který se opět ocitl sám před Cikánkem. Ani postupné vyloučení na obou stranách s vývojem skóre nic neudělalo.

Ke konci třetiny se pak několikrát slibně zablýsklo před italskou bránou. Hübla nejdříve ohrozil tvrdým příklepem Bača, gólově zaváněla i souhra Čípa a Fialy, proti Bořutově ráně pak výborně zakročil český gólman v brankovišti Bolzana.

Ani ve třetí části nezažili Znojemští oslnivý začátek. Brzy po příchodu na led inkasoval Novák čtyřminutový trest a Orli se museli bránit. Cikánek ale ustál obrovský závar před svým chráněným územím a poté se ve velké šanci ocitli Havlík s Fialou, jehož bekhend dokázal Hübl vytěsnit. Ve hře čtyři na čtyři přišly dvě velké chvíle Martina Bači. Slovenský bek nejdříve obkroužil klec a po jeho zakončení prolétl puk brankovištěm, o pár vteřin později napálil od modré čáry tyčku!

Tlak Orlů přeci jen začal rezonovat ledovou plochou. Znojmo si vysloužilo další přesilovku, a tu již podruhé v utkání dokázalo využít. Jakub Grof se napřáhl na modré čáře a puk se zastavil až v horním růžku Hüblovy klece. Do sirény zbývalo necelých jedenáct minut. O vyrovnání se snažil Roman Tomas, ale jeho příklep trefil Hübla, Siscův bekhend na druhé straně byl pro změnu nepřesný.

Znojemští hokejisté prakticky nepouštěli Bolzano z obranného pásma, ale vyrovnání stále nepřicházelo. Do konce scházelo lehce přes dvě minuty a Italové šli do čtyř. Výhoda muže v poli ale tentokrát domácím vůbec nevyšla a jen těžko se dokázali udržet před Hüblem. Tolik vytoužený gól již nepřišel a Znojmo potřetí v řadě prohrálo na svém kluzišti.

Jiří Režnar (Znojmo): Tři zápasy doma bez bodu je moc. Takhle se doma nehraje. Musíme být tak silní jako loni a takové zápasy vyhrávat. Není možné vše honit ve třetí třetině, až se hra stáhne do tří formací. Hráči si musí uvědomit, že buď budou hrát všichni, nebo nikdo. Musíme znovu přilákat diváky na stadion. Pokud budeme hrát takhle, můžeme taky za chvíli být v hale sami. Na Bolzano jsme se připravovali, ale na ledě pak někteří hráči předváděli věci, jako by tu týden nebyli.