0:0, 4:0, 1:0
1/3
2/3

I napotřetí Medvědi úspěšnější, Orli v Záhřebu inkasovali pětkrát

<em>Znojmo</em> - Orli odcestovali do chorvatského Záhřebu již ve středu odpoledne, aby se mohli lépe připravit na nadcházející bitvu. Do třetího utkání bojů play-off také skutečně vstoupili mnohem lépe než soupeř, nepovedlo se jim ovšem proměnit žádnou z šancí, a tak se ke slovu dostali opět Medvědi. Ti přichystali Znojmu studenou sprchu a ovládli prostřední dvacetiminutovku, když během pěti minut dokázali vsítit čtyři branky. Orli se i přes nepříznivý vývoj zápasu snažili se skóre něco udělat, ale na výborně chytajícího Kristana nevyzráli, naopak Záhřeb v poslední třetině přidal ještě jednu branku, a tak se výsledek utkání ustanovil na číslech 5:0.

Znojemští hokejisté začali své třetí utkání play-off velmi aktivně, již v první minutě vyzkoušel pozornost domácího gólmana Podešva. Hostující celek svědomitě bránil, a tak Záhřeb nebyl schopný využít ani příležitosti, v níž se před Čiliakem ocitl Naglich. Úvodní branku zápasu měl na holi Komínek, který sám uháněl na Kristana, výborně chytající slovinský brankář byl ale úspěšnější. Na druhé straně byl ovšem úspěšný i brankář Znojma, který vychytal Trukhna tísněného jedním z bránících hráčů. Ke konci třetiny to byl už Záhřeb, kdo byl mírně aktivnější a i díky tomu vstupoval do následující dvacetiminutovky v početní výhodě.

Druhé dějství bylo pro Orly kritické. Nejdříve v čase 20:59 využil soupeř přesilovou hru, když dobře postavený Alan Letang trefil horní růžek Čiliakovy klece, 1:0. Za několik minut domácím byla nabídnuta další výhoda, když byl na trestnou lavici odeslán Bořuta. A i nyní prohřešek trestali. Greg Day tečoval puk přímo do znojemské sítě, 2:0. Dva rychlé góly Znojmo doslova odzbrojily. V čase 25:21 přišla další rána, když střela Matta Siddalla ihned po vhazování skončila za Čiliakem, 3:0. Za jednatřicet vteřin se fanoušci Medvědů radovali nanovo. Další zářez na záhřebské konto si po nádherné akci připsal Kenneth Macaulay, 4:0. Stloukal si poté musel vzít oddechový čas a své svěřence trochu uklidnit.

Ale i přesto to byli opět domácí, kterým byla nabídnuta další přesilová hra. Ti na dlouhou dobu uzamkli Orly v jejich obranném pásmu, ale vážněji bránu neohrozili. Ke střele se poté dostali i hosté, Bartoš trefil pouze připravenou lapačku. Záhřeb ale nenechal Znojmo převzít otěže zápasu nadlouho, ve druhé třetině jasně dominoval a Čiliak se musel hodně otáčet, aby skóre utkání rychle nenarůstalo. Poradil si s přečíslením a střelou Daye, následně i s ránou Kinasewiche.

První minuty závěrečné části znamenaly šance pro Jihomoravany. Nejdříve se k vyraženému puku před bránou dostal Komínek, nedokázal jej však usměrnit za gólmana. Následně mohl ze samostatného úniku těžit Videlka, ale ani on Kristana nepřelstil. Poté se puku ujal Záhřeb, který ve vlastním oslabení vyslal napříč kluzištěm Zanoskiho, tentokrát byl Čiliak úspěšnější. Domácí si svůj náskok pečlivě hlídali, hrálo se především ve středním pásmu a Orli se málokdy dostávali k ohrožení chorvatské svatyně. V čase 52:05 přidal Medveščak poslední, pátou branku duelu, když Matt Siddal trefil kotouč přesně pod horní tyčku, 5:0. Hostům byla ještě v posledních minutách nabídnuta přesilová hra, ale Kristan si pohlídal čisté konto a Znojmu nedovolil ani čestný gól.