4:1, 4:0, 2:0
1/3
2/3

Desetibranková nadílka rozhodla o vítězství Krušnohorců

<em>Chomutov</em> - Nic příjemného nečekalo na Orly v prvním čtvrtfinálovém zápase v Krušných horách. Tolik puků ve vlastní kleci nepamatuje znojemský tým již dlouho. Hned čtyřbranková sprška chomutovských hráčů rozjásala v první třetině místní arénu a vyhnala Horčičku z branky. Orli sice ještě v témže dějství snížili na rozdíl tří branek zásluhou Pláška, ovšem v následujících dvaceti minutách přišla odpověď v podobě čtyř branek. V závěrečné dvacetiminutovce dodaly výsledku podobu dva góly za Pancem a o dvouciferný výsledek Chomutova bylo postaráno - 10:1.

Zápas začal z obou stran trochu opatrněji, ale hned po pár minutách se rozjel domácí kolotoč. V přesilové hře se v páté minutě prosadil přesnou tečí Václav Eiselt. Ještě v téže minutě se z bezprostřední blízkosti prosadil matador Stanislav Mikšovic a stav byl rázem 2:0. Hosté měli k dispozici i přes minutu trvající přesilovku 5 proti 3, ale nedokázali se protlačit až před domácí branku. Po skončení oslabení se vydali Chomutovští k Horčičkovo bráně, Hruška předložil kotouč před zcela odkrytou klec Milanu Kraftovi a ten zavěsil. Domácí piráti byli opravdu při chuti. V patnácté minutě vyšachovali hostující obranu Duda, Trefný a Tomáš Polanský a poslední jmenovaný uklidil kotouč za Horčičkova záda. Čtyři góly během patnácti minut byly na Luboše Horčičku moc a přenechal své místo v Orlí svatyni Michaelu Pancovi. Hosté se přecejenom prosadili. Pár minut před koncem první třetiny ujel Karel Plášek a ač faulovaný, propasíroval kotouč do branky Chábery. První třetina skončila tedy 4:1 pro domácí mořeplavce.

I druhá třetina patřila domácím borcům. Hned na začátku přidal pátou branku Krušnohorců v přesilové hře Petr Jíra a hosté byli jako opaření. Hosté občas také předvedli útočnou akci, ale jejich pokusy šly buď mimo bránu nebo ztroskotaly na výborném Cháberovi. Domácí byli však ve svých snahách o mnoho úspěšnější. Třetí přesilovkovou trefu a zároveň svojí druhou se blýskl Milan Kraft a poslal Krušnohorce do pětibrankového vedení. Ve 38. minutě byl stav již 7:1, to když se také podruhé prosadil zkušený Petr Jíra. Domácí příděl však ještě neskončil. Pár vteřin před koncem druhé třetiny vybídl Procházka ke skórování Martina Trochtu a ten příležitostí nepohrdnul.

Ve třetí třetině bylo již o vítězi prakticky rozhodnuto, a tak se žádný z týmů nevrhal bezhlavě do útoku. Ve veliké šanci se ocitl hostující Barus, ale poslal kotouč jen těsně vedle domácí branky. To byla asi nejvážnější šance hostů za celý zápas. To na druhé straně byli Chomutovští opět úspěšnější. V přesilovce 5 proti 3 se na modré čáře dostal ke kotouči Jakub Grof a nekompromisně propálil vše před ním. Domácí se již vehementně hlásili a požadovali desetigólový příděl ve znojemské kleci. Nakonec se přecejenom dočkali. Dvě minuty před koncem zápasu přidal desátý chomutovský gól Martin Trochta, který tak dokonale oslavil svoje 31. narozeniny. První čtvrtfinálové utkání tedy skončilo 10:1 pro domácí KLH Chomutov.

Radim Rulík (Chomutov): O zápase rozhodly první dvě třetiny. To jsme se dostali do takového náskoku, že bylo jasné, že Znojmo už se v té třetí třetině nemůže vrátit do zápasu. Byl tu po dvou třetinách sedmigólový rozdíl, a to rozhodlo. Do utkání jsme vstoupili dobře. Byli jsme aktivní, vytvořili si dostatek šancí, které se nám podařilo proměnit. Před zápasem jsme si řekli, že si pohlídáme jejich případné brejky, protože jsme si říkali, že na ně určitě budou hrát. Z jednoho nám pak dali góla, takže se to potvrdilo. Nečekal jsem, že vyhrajeme takovým rozdílem, ale už se mi to v play off stalo, takže vím, že se to může stát. Taková výhra zvedne sebevědomí celému mužstvu, ale vážně nechci předbíhat. Zítra je nový den, nový zápas, začínáme od nuly a my se musíme připravit.

Milan Kastner (Znojmo): Hodnocení je velmi jednoduché, dnes jsme propadli ve všech činnostech. Nemám k tomu co říci. Hráčům jsme neustále vytýkali spoustu věcí. Budeme se snažit nastoupit zítra v plné síle a nechceme, aby se opakoval dnešní zápas.