EBEL - ne 5. 3. 2017
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1
Klagenfurt

Boj do poslednícho dechu! Orli ve čtvrtfinále definitivně podlehli Klagenfurtu

Jako první se v zápase prosadili hosté. Orli se ale nevzdávali, srovnali a dokonce se i sami ujali vedení. To jim vydrželo do padesáté druhé minuty, kdy hosté poslali utkání do prodloužení. Rozhodující gól pak přišel až v 83. minutě, bohužel do sítě domácích. Znojmu tak sezóna končí.

Znojemští hokejisté odstartovali utkání skvělým střídáním, při němž musel Duba hned dvakrát zasahovat. Po první střele Bartoše se klagenfurtský gólman nejistě ohlédl i za sebe, ale kotouč s přispěním svých spoluhráčů odpálil do bezpečí. Hosté se ale nenechali natlačit do svého obranného pásma a hra se odvíjela ve vyrovnaném duchu, ovšem s minimem šancí. Rakouský tým si jako první vyzkoušel početní výhodu, ta v jeho podání nebyla příliš úspěšná, největší šanci spálil Lundmark po ráně z vrcholu kruhu, kterou ale Schwarz našel ve své lapačce.

Hned po návratu Csamanga z trestné lavice na ni znovu usedl Da Costa a k nevoli domácích hráčů i fanoušků přišla další přesilovka pro KAC. Opět ale bez většího nebezpečí pro Schwarze. V závěru třetiny se Klagenfurtu podařilo brankáře Orlů překonat, rozhodčí ale ihned rozpažil a po prozkoumání videa svůj verdikt potvrdil. Gól neuznal pro kopnutí nohou. S přibývajícími minutami ubývalo šancí, a tak není divu, že po první siréně zůstal stav nerozhodný.

Změna skóre přišla až na začátku prostředního dějství. Zadák McMonagle ztratil kotouč v rohu svého obranného pásma a Stefan Geier již neměl problém sám před Schwarzem zakončit. Smyčka kolem Orlů se začala utahovat čím dál těsněji a navíc rozhodčí opět vylučovali na domácí straně. I tentokrát si defenzíva Jihomoravanů se soupeřem poradila, ale nyní bylo třeba zahrát i na útočnou notu. Znojmu se ale s přechodem před Dubu příliš nedařilo a pomoci musela až troška náhody. Marek Špaček poslal oblouček na bránu Klagenfurtu a kotouč zapadl za záda překvapeného gólmana.

Ke konci třetiny se začalo na ledě přiostřovat, čemuž odpovídalo i několik menších trestů. Hra ale rapidně přidala na svém tempu. Velkou šanci na strhnutí vedení na stranu domácích měl v úniku s Da Costou bek Šulák, ale v rychlosti se mu před bránou nepodařilo přesně zakončit.

Do třetí periody se tedy nastupovalo za nerozhodného stavu. Orli dostali skvělou nabídku dvou přesilových her, zejména díky neuvěřitelnému Šulákovi, který měl prsty prakticky v každé útočné akci svého celku. Čekání na gól ale nemělo dlouhého trvání. Sean McMonagle se v početní výhodě napřáhl na modré a puk dolétl až do sítě Klagenfurtu. I dál jsme sledovali velmi dramatickou podívanou, v níž se ukázkově bojovalo. Domácí měli o něco více ze hry, přesto z protiútoku přišlo vyrovnání. Stefan Geier z předbrankového prostoru protlačil odražený kotouč za Schwarze.

Obrovská hrubka přišla necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby. Da Costa fauloval a Rakušané vlétli opět do přesilovky. Její první polovinu Orli zvládli, poté si šel odpočinout i hráč na straně KAC. Rozhodnutí ale nepadlo, na řadu se tak dostala další úprava ledu a dvacetiminutové prodloužení. V něm domácím pořádně zatrnulo, když za Schwarzem zazvonila tyčka po střele Ganahla. Sledovali jsme skvělé vyvrcholení zápasu, které bylo bohaté na šance. Klagenfurt si znovu vyzkoušel neúspěšně přesilovku. O chvíli později jej napodobili i Znojemští. Z prvního prodloužení tak vítěz duelu nevzešel.

Konec utkání i celé sérii učinil v 83. minutě z rychlého brejku Thomas Koch, jenž z bezprostřední blízkosti přehodil Schwarze.