1:1, 2:0, 2:1
1/3
2/3

Ani napodruhé Znojmo brodskou Kotlinu nevyloupilo

<em>Havlíčkův Brod</em> - Poslední dva zápasy odehráli Orli venku. Po zisku tří bodů v Chrudimi chtěli urvat vítězství i v Havlíčkově Brodě. Zápas pro ně však nejlépe nezačal, neboť jako první vstřelili branku domácí. Znojmu se sice zásluhou Berouna podařilo vyrovnat, ale ve druhé třetině utekli Rebelové hostům o dvě branky. V posledním dějství snížil Sedlák, ovšem Brod znovu odpověděl. V závěru ještě využil trestné střílení Holec a pojistil svým barvám tři body.

Hned po úvodním buly zápasu se dostal do útoku Svoboda, jenž vypálil z mezikruží, ale Furch byl pozorný. Poté museli hosté čelit dvouminutovému oslabení, ovšem Rebelové se k žádné větší gólové příležitosti nedostali. V deváté minutě mohla Orlí letka otevřít skóre zápasu, Kolafa však Furcha ani nadvakrát neprostřelil. Prvním gólovým střelcem utkání se o minutu později stal domácí Michael Vyhlídal, který po nahrávce Třetiny vypálil a kotouč putoval za záda znojemského gólmana – 1:0. Následující pokusy o zvýšení stavu Horčička vychytal. Ve čtrnácté minutě Orli hráli přesilovku a podařilo se jim vyrovnat. Střelu Sedláka od modré tečoval Jiří Beroun a puk zapadl k levé tyčce Furchovy klece – 1:1. V závěru třetiny byli aktivnější domácí, ale i přesto se do kabin odcházelo s vyrovnaným stavem.

Také ve druhé dvacetiminutovce se hrál aktivní hokej lichotící každému diváku. Nejprve mohl chaosu kolem domácí branky využít Kubica. Týmem, který šel do vedení, se však znovu stal Brod. Tentokrát se dostal do úniku Tomáš Svoboda a tomu nedělalo problémy si poradit s Horčičkou, když kotouč zasunul mezi betony – 2:1. I nyní mohlo Znojmo vyrovnat, ale Vyletelka nedokázal potrestat hrubou chybu domácího beka. V polovině třetiny rozezvučela brodskou Kotlinu nastřelená tyčka hostujícího Baruse. Ve třicáté sedmé minutě se stav měnil počtvrté a autorem gólu byl opět domácí Tomáš Svoboda, jenž tečoval nastřelený puk od Holce – 3:1. V závěru se Znojmu naskytla početní výhoda. Ta ovšem nesplnila svůj účel, a tak před závěrečným dějstvím hosté prohrávali o dvě branky.

I v úvodu třetí třetiny hráli Orli přesilovku. Zde však již byli neomylní. Štach poslal puk na Přemysla Sedláka a ten zakončil pod horní tyčku – 3:2. Tento stav však nevydržel dlouho a o čtyři minuty bylo vše znovu při starém. Růžička našel volného Lukáše Endála, který překonal Horčičku – 4:2. Při gólové šanci Sklenáře o pár momentů později stál znojemský gólman již na správném místě. Snížit mohl Staněk, ovšem Furch se rychle přesunul a jeho střelu chytil. V posledních čtyřech minutách se Znojmo k větším šancím nedostalo, naopak aktivnější byli Rebelové, kterým se dokonce podařilo vsítit pátou branku. Holec byl v úniku atakován a hlavní sudí nařídil trestné střílení. K exekuci se postavil sám Miroslav Holec, jenž ukázkově zakončil nad Horčičkův pravý beton – 5:2.

Petr Novák (Havlíčkův Brod): Před zápasem jsme věděli, že jsme v nepříjemné situaci. Hrálo se dnes velmi disciplinovaně a znovu se potvrdilo, že soupeř je silný v přesilových hrách, kdy vstřelil dvě branky. Nám se dařilo při hře pět na pět a to dnes podle mého názoru rozhodlo. Zachytal nám dobře také brankář a chtěl bych poděkovat klukům ze Slavie, kteří nám dnes pomohli.

Milan Kastner (Znojmo): My jsme věděli, že domácím jde o hodně. Dostali se totiž do pásma ohrožení. Chtěli jsme si odvézt nějaký ten bod, ale soupeř nám ve druhé třetině odskočil na dvoubrankový rozdíl. Myslím si, že domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili.