MAC Budapešť
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. BUD (4:6)

Hned první šance zápasu patřila Znojmu, když Znojemští nyní ujížděli dva na dva. Bulín uvolnil svého spoluhráče, který se dostal až k brankáři hostů, byl však příliš blízko, a tak Györi jeho střelu zlikvidoval svými betony. Domácí nadále nepolevovali v nastoleném tempu, a tak se mohli v jedenácté minutě radovat. Po přihrávce Filipa Roubala střílel Jonáš Růžička z levého kruhu a trefil vzdálenější roh branky, čímž nedal brankáři hostů žádnou šanci. Orli si nadále vytvářeli více šanci a byli lepším týmem na ledě. Ke konci třetiny ještě zahrozili hosté, když na znojemskou branku sám ujížděl David Molnár, jeho střela však byla Veličkou zlikvidována.

Na začátku druhé části se prosadili hosté. Gergely Toth tečoval Türmerovu střelu z levého kruhu z bezprostřední blízkosti za Veličkova záda. O dvě minuty později se mohla radovat opět Budapešť, když znojemské obraně ujel Majoross, znojemský brankář však jeho střelu zlikvidoval. Ve čtyřiatřicáté minutě se vedení ujali opět domácí. Po skvělé trefě Tomáše Sigmunda, ten si najel do mezikruží a nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a poslal tak Orly opět do vedení.

Na začátku třetí třetiny po vyhraném Kosnarově buly skóroval Samuel Rudy. Ve třiapadesáté minutě si domácí dokázali vybudovat velký tlak. Zmeškal nahrál Glebu Zelenkovi, ten si najel z levého kruhu až před Györiho, který neměl žádnou šanci. Znojmo tak vedlo 4:1. Vzápětí však přišla odpověď hostů. Do samostatného úniku byl Kudorem vyslán Barnabas Majoross, jenž nekompromisně zakončoval za Veličkova záda.

V šestapadesáté minutě si hosté zahráli přesilovou hru, kterou dokázali využít. Löcziho střela od modré sice za brankovou čáru neprošla, Tamas Vajda však našel před brankovou čárou volný puk, který dorazil do znojemské svatyně. O padesát vteřin později hosté přidali další gól. Löcziho střela z mezikruží znojemskou bránu minula, odrazila se však od mantinelu rovnou na hůl Barnabase Majorosse, jenž zakončoval ke vzdálenější tyči. Gólová smršť hostů však nekončila. Dvacet vteřin poté opět skórovali hosté. Trefu z mezikruží zaznamenal David Molnár. Výhru hostů ještě v poslední minutě stvrdil Gergeli Toth trefou do prázdné branky Orlů.

Miroslav Vybíral (Znojmo): Výsledek je pro nás krutý, ale za laxnost v posledních minutách a hloupé fauly jsme si vyhrát nezasloužili.