1:2, 0:1, 1:2
1/3
2/3

Fantazie! Znojmo si zahraje o titul!

Orli jsou ve finále mezinárodní EBEL ligy! V šestém semifinále potvrdili takzvané pravidlo prvního gólu a porazili domácí Linz 2:5. O titul si zahrají se Salzburgem, série začíná v pátek 1. dubna v Rakousku.

Dobrý začátek duelu Orli záhy přetavili v úvodní branku, tak důležitou nejen v této sérii. Rehuš se vydal středem kluziště do útočného pásma, přenechal na levé křídlo na najíždějícího Romana Tomase a znojemský střelec z první nedal přesouvajícímu se Ouzasovi šanci. Velké povzbuzení pro hostující celek a jeho fanoušky pak ještě zvýraznil o tři minuty později Martin Podešva, jenž využil přesilové hry, dostal se k volnému kotouči před brankou a zavěsil pod břevno.

Ani hororový úvod však Linz nepoložil. Podobně jako už několikrát v historii play-off i vzájemných zápasů s Orly se dokázali vrátit zpět do zápasu. Postupně rostoucí tlak nakonec využil Andrew Kozek, jenž se dostal k volnému puku po předchozí Dorionově střele a bekhendem z ostrého úhlu procedil puk za brankáře Lukáše. A domácí tlačili dál, nebezpečný byl zejména druhý útok s Latendressem a Ulmerem. Přesto po první třetině udrželo Znojmo těsné vedení.

Po přestávce pak český tým dokázal hru zklidnit, hrát poctivě v defenzivě a vyrážel k nebezpečným brejkům. V polovině duelu přidal svůj druhý gól v zápase Roman Tomas, když napřáhl na vrcholu kruhu a skrz clonu před brankou propálil Ouzase. Linzi se nedařilo usadit delší dobu v pásmu, s přibývajícím časem začal chybovat v kombinaci a nervozitu vycítili i Orli. Tomas mohl v jednom z brejků zkompletovat hat-trick, dobrou možnost měl i Yellow Horn.

Do třetí třetiny Znojmo vstoupilo s jasně defenzivní taktikou s cílem ubránit vítězství. Jeho pozici nechtěně ještě vylepšil brankář Linze Michael Ouzas, když svou rozehrávku poslal přímo na hůl Petera Puchera, jenž z mezikruží zavěsil. Opaření domácí se ještě jednou dokázali vzedmout… To když Andrew Kozek našel na své hokejce v pravém kruhu kotouč po nepovedené střele spoluhráče od modré a zavěsil za Lukáše. Jenže dvougólový náskok byl pro zodpovědně hrající Znojmo dostačující, do prázdné branky naopak pečetil vítězství Ondrej Šedivý a odšpuntoval gejzír znojemské radosti na lineckém ledě.

Jiří Režnar (Znojmo): Máme obrovskou radost z tohoto úspěchu. Chceme jít dál a hrát o tu nejvyšší metu. To utkání bylo z naší strany výborné. Hráli jsme disciplinovaně. Sice jsme udělali pár chybiček, ale to tak v hokeji chodí. Za stavu 4:1 se Linz tlačil k nám do třetiny. Říkal jsem hráčům, aby hodně bruslili.