Ml. Boleslav
1/3
2/3

Orli díky třem bodům opět odskočili Mladé Boleslavi

<em>Znojmo</em> - Jako první se osmělili Orli. Po několika neúspěšných pokusech domácích hráčů se podařilo skórovat Jiřímu Dopitovi, ale Boleslav vteřinu před koncem první části vyrovnala. Znojmo však ve druhé třetině dokázalo odskočit na rozdíl dvou branek, kdy se trefili Radek Procházka a posila z Olomouce Jiří Řípa. Hosté už jen stihli v závěrečné části snížit a ačkoliv si dokázali vypracovat další slibné šance, vyrovnat se jim už nepodařilo.

Do zápasu vstoupili aktivněji Orli, ale jejich úvodní šance nepatřily do kategorie nebezpečných. V páté minutě zahrozili i hosté, když se před Trvajem ocitl volný Důras, v poslední chvíli mu v zakončení zabránil Rýgl. Z následného protiútoku byl blízko první brance Svoboda, který v tísni netrefil odkrytý kout Schwarzovy klece. O chvíli později měl před znojemským brankovištěm dostatek prostoru Zíb, na Trvaje však nevyzrál.

V polovině třetiny si Znojmo zahrálo první přesilovku, v níž několikrát neúspěšně pálil Rýgl. Další vyloučení boleslavského hráče již dokázal potrestat Jiří Dopita, který se nejlépe zorientoval po střele Rýgla. Před odchodem do kabin dostali hosté výhodu dvou hráčů na ledě a v poslední sekundě první třetiny vyrovnal střelou od modré Lukáš Zíb.

Začátek druhé dvacetiminutovky vyzněl mnohem lépe pro domácí. Nejprve přežili zbytek oslabení a poté proměnil Rýdlovu sraženou střelu ve vedoucí branku Radek Procházka. Mladá Boleslav chtěla rychle odpovědět, ovšem šance Klimenty i Zíba zastavil pozorný Trvaj. V 29. minutě mohli přečíslení dva na jednoho využít Řípa a Sajdl, prvně jmenovaný volil střelu, kterou Schwarz pokryl. Vyloučení Hamana přineslo obrovskou šanci, kterou po parádní kombinaci zakončil Král pouze do tyče.

Ve 34. minutě se před Trvaje natlačil Vrbata, domácí gólman za pomoci Tesaříka situaci ustál. Na druhé straně zahrozil Procházka, ale druhou branku v utkání si nepřipsal. V čase 37:15 si s hostující obranou pohrál Čachotský a připravil kotouč na stříbrném podnosu pro Jiřího Řípu, jenž trefil prázdnou branku. Před odchodem do kabin mohl snížit Klimenta, jeho rána trefila pouze Trvajovu hruď.

Boleslavi vyšel vstup do třetího dějství a již po 36 sekundách dostal svůj tým na dostřel Richard Král, který potrestal zaváhání zkušené dvojice Dopita – Bičánek. Znojmo mohlo náskok brzy zvýšit, ale dlouhou přesilovku pět na tři nedokázalo přetavit ve čtvrtou branku. Postupem času začali přebírat iniciativu hosté. Velkou příležitost měl Král, jehož samostatný únik zmařil Trvaj. Při střele Bendy pomohla Orlům tyčka a dorážku Krále v poslední chvíli zastavil ležící Trvaj lapačkou. Znojemský gólman se vyznamenal i proti Handlovskému, který ani nadvakrát kotouč do sítě neprotlačil.

V 55. minutě měl po přihrávce Hamana na holi rozhodnutí Plášek, v tísni nedokázal přehodit ležícího Schwarze. Tři minuty před koncem zastavil Nouzu skvělým obraným zákrokem Švrček. V závěru se Schwarz několikrát pokoušel odjet na střídačku a pustit do hry šestého hráče, ovšem Orli aktivní hrou nenechali soupeře usadit se v útočném pásmu. Po dobře zvládnutém konci utkání si domácí připsali cenné vítězství 3:2 a zvýšili odstup od posledního místa na dvanáct bodů. Naopak Boleslav si po dnešní porážce opět zkomplikovala situaci.

Václav Baďouček (Znojmo): Jsem rád, že se nám zatím daří to, co jsme si řekli, bodovat na domácím hřišti. Bylo to velmi vyrovnané utkání, s šancemi na obou stranách. Mohli jsme si naše vedení po druhé třetině ještě pojistit v dlouhé dvojnásobné přesilovce. Bohužel jsme ji prohospodařili, ale poté jsme přeci jen díky Jirkovi Trvajovi uhájili tři body.

Jaromír Šindel (Mladá Boleslav): Dnes jsme viděli velmi napínavý zápas. Obě mužstva samozřejmě vědí o co hrají. Domácí jsou v lepší situaci. Místo toho, abychom vyrovnali, když jsme měli šance a dokonce trefili tyčku, tak jsme udělali asi rozhodující chybu a nechali soupeře odskočit. Pak už jsme se bohužel nedokázali vrátit zpět do zápasu.