Znojmo vyhrálo potřetí v řadě a vede tabulku o postup

17.2.2017 | Jakub Prchal, Petra Matůšová

Na první gól Orlů sice hosté ještě dokázali najít recept, ovšem posléze již tahali za kratší konec a domácí svůj náskok uhájili až do závěrečné sirény. Znojemští vyhráli v letošní sezóně již počtrnácté o jednu branku a učinili tak důležitý krok vstříc vyřazovacím bojům.

N8, pátek 17. 2. 2017, 18:30
Graz
Branky a nahrávky: 1. Yellow Horn (Bartoš, Plíhal), 17. Lattner, 47. Podešva (Bartoš, Yellow Horn) – 11. Ograjenšek, 48. Woger (Pelech). Rozhodčí: Gruber, Lemelin – Kaspar, Zgonc. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 2917. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Lattner – Csamangó, Šeda, Novák – Špaček.
Moser Medical Graz99ers: Dahm – Pöck, Weihager, Reinthaler, Pelech, Klimbacher, Boivin, Strohmeier, Trost – Beach, Brophey, Siddall – Ograjenšek, Feichtner, Woger – Setzinger, McLean, Zusevics – Pirmann, Zierer, Natter.

Orli si lepší vstup do utkání snad ani nemohli vysnít. Již v třicáté první vteřině se dostal k dorážce před brankovištěm Colton Yellow Horn a s trochou štěstí se puk došoural za záda Dahma. Znojemská nadvláda trvala i nadále a v přesilovce se po kombinaci pokoušel z úhlu zakončit Da Costa, jeho rána ale těsně minula klec Grazu. Tlak na soupeře gradoval a publikum odměňovalo protagonisty skandovaným potleskem. Pak ale přišel hodně nečekaně tvrdý zásah. Nikým netísněn Ken Ograjenšek vyslal střelu z vrcholu kruhu a Schwarz nestačil zareagovat.

Chvíli to vypadalo, že Orlům dochází dech, ale krize netrvala dlouho. Jan Lattner se dostal do brejku po křídle, jeho první pokus Dahm neudržel ve výstroji a dorážka již zapadla do kasy. Záhy mohl ještě navýšit od modré čáry Šulák, ale přestřelil zařízení. V samotném závěru ještě domácí ustáli oslabení a odcházeli do kabin o poznání spokojenější.

Pozvolné tempo úvodu prostřední periody se stupňovalo a Znojmo si vydřelo početní výhodu po nepěkném faulu na Podešvu. Ta ale domácím vůbec nesedla a prakticky rakouského gólmana neohrozili. Vzápětí se na druhé straně odehrálo přečíslení dva na jednoho, na jehož konci pálil Brophey. Schwarz ale kotouč dokázal udržet. Hosté prahli po vyrovnání a blizoučko mu byl Weihager, i tentokrát zaúřadoval Schwarz. Orli si museli na svou další velkou šanci počkat, po Pucherově přihrávce byl velmi blízko skórování Yellow Horn. Gól jsme ale v této části neviděli.

Hned v prvních minutách závěrečné třetiny se museli Znojemští opět bránit přesile soupeře. A opět to zvládli bez většího zaváhání. Jako velmi, velmi důležitá se ukázala být 47. minuta. V ní se z levého kruhu překrásnou ránou z první prosadil Martin Podešva. Stav 3:1 ale vydržel jen do další minuty. Brzké snížení z hole Daniela Wogera připravilo další drama. Hosté se logicky čím dal častěji pouštěli do útoku, domácí naopak jejich akce rozbíjeli. Hra ztratila na tempu, ale Orli účelně bránili své vedení. A to se jim dařilo až do závěrečného hvizdu.

Roman Šimíček (Znojmo): Chtěli jsme Graz něčím zaskočit, což se nám v úvodu myslím podařilo. Do zápasu jsme vlétli aktivně a agresivně, dali první gól a je jen škoda, že jich z naší strany nepadlo více. Nicméně s výkonem celého týmu i výsledkem jsem velmi spokojený, dopadlo to parádně. Nechci nic zakřiknout, ale v poslední době se nám daří dohrávat těsné zápasy do vítězného konce. Kluci hráli nesmírně obětavě a patří jim všem dík.