Znojmo se drželo jen v úvodu, pak schytalo vysokou prohru

7.1.2018 | Lukáš Peroutka

Orli v Innsbrucku sehráli solidní první třetinu, ve které byli místy lepší, jenže snadno inkasovali a po dvaceti minutách prohrávali o dva góly. Zbytek utkání pak nezvládli a s chutí hrající domácí znojemské brankáře překonali celkem devětkrát.

38.kolo, neděle 7. 1. 2018, 17:30
Innsbruck
Branky a nahrávky: 6. Quellet-Blain (Poulsen, Yogan), 14. Clark (Yogan, Quellet-Blain), 19. Clark (Ouellet-Blain, Wahl), 21. Bär (Clark, Lindner), 22. Wahl (Šedivý, Guimond), 24. Quellet-Blain (Clark, Wahl), 32. Bishop (Spurgeon, Lammers), 43. Lammers (Bishop), 54. Clark (Yogan, Wahl) – 13. Novák (Zajíc, Tejnor), 45. Bartoš (Yellow Horn, Tejnor). Rozhodčí: Berneker, Gamper – Pardatscher, Schauer. Vyloučení: 1:6. Využití: 3:0. Diváci: 2500. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 8:1, 8:2, 9:2.
HC TWK Innsbruck: Swette – Pedevilla, Štach, Lindner, Quellet-Blain, Guimond, Wehrs, Nussbaumer – Bishop, Spurgeon, Lammers – Bär, Clark, Yogan – Schramm, Wahl, Šedivý – Teschauer, Poulsen, Paulweber.
ORLI ZNOJMO: Halász (22. Schwarz) – Plutnar, Biro, Lattner, Bořuta, Tejnor, Pastor, Šnajnar, Zajíc – Yellow Horn, Bartoš, Guman – Novák, Plíhal, Miller – Němec, Matuš, Mrázek – Csamangó, Raška, Špaček.

Znojmo vstoupilo do zápasu aktivně a ve čtvrté minutě se mohlo ujmout vedení, Matuš s Mrázkem ale svůj únik do gólového konce nedotáhli. To Innsbruck se o dvě minuty později prosadil, když Jerémie Ouellet-Blain z levého kruhu rychlým švihem pokořil Tomáše Halásze. Český celek zaslouženě vyrovnal ve 13. minutě, kdy Zajícovu střelu od modré přesně tečoval Patrik Novák, při absenci Berouna kapitán mužstva. Jenže o necelou půl minutu později ujel Andrew Clark po levém křídle a ranou na vzdálenější tyč vrátil Žralokům vedení.

Znojmo přesto hýřilo aktivitou, vytvářelo si šance a bylo blízko vyrovnání, když se Raška uvolnil mezi dvěma protihráči, jenže ztroskotal na betonech brankáře Swetteho. A tak přišel trest na druhé straně po teči, kterou Andew Clark zřejmě bruslí usměrnil letící puk do sítě. Skóre 3:1 bylo pro Orly po úvodním dějství kruté, to ale ještě netušili, co přijde po pauze.

Hned po devatenácti vteřinách se prosadil dorážkou domácí mladík Lukas Bär a určil ráz zbytku duelu. Za necelou minutu projel po levém křídle ex-znojemský Šedivý, jeho pokus Halász vyrazil, na dorážku Mitche Wahla už ale mít nemohl a přepustil své místo Marku Schwarzovi. Ani on ale valící se lavině šancí nedokázal odolat dlouho, při orlím vyloučení ve 24. minutě jej pokořil dorážkou zblízka svým druhým gólem v zápase Jeremie Ouellet-Blain. Následně se znojemský brankář několikrát vyznamenal při dvojnásobné přesilovce Innsbrucku, jenž trvala přes dvě minuty.

Žraloci hráli v pohodě a vytvářeli si další možnosti. Ve 32. minutě uspěl Hunter Bishop v přečíslení dvou na jednoho a zvýšil už na 7:1, Schwarz pak v dalších minutách vychytal další tutovky Yoganovi i Bishopovi a nedovolil skóre posunout do ještě výraznější podoby.

V závěrečné části publikum potěšil fantastickou parádou John Lammers, který za orlí brankou nabral puk na hůl a v Granlundově stylu jej zavěsil za Schwarzova záda. Snížení Davida Bartoše brankou z otočky alespoň kosmeticky zmírnilo vysokou porážku, poslední slovo ale stejně měli domácí, když Andrew Clark stál na konci pěkné přesilovkové kombinace. Orlům tak hrubě nevyšel i druhý letošní duel v Innsbrucku, z obou si domů vezou vysokou porážku.