Znojmo nenavázalo na výhru v Maďarsku a s Fehérvárem těsně prohrálo

23.2.2018 | Petr Frömel, Nikola Katolická

Čerti se díky dvěma šťastným gólům ujali dvoubrankového vedení a s Orly to nevypadalo vůbec dobře. Naději před koncem prostřední části vykřesal Němec, avšak další branku už diváci neviděli. Znojmo si tak připisuje první domácí prohru v nadstavbové části.

N6, pátek 23. 2. 2018, 18:30
Fehérvár
Branky a nahrávky: 38. Němec (Mrázek, Matuš) – 11. Hari (Erdély), 35. Meland (Luttinen, Hari). Rozhodčí: Babić, Baluška – Kaspar, Soos. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 2048. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Corbett, Biro, Stehlík, Tejnor, Lattner, Bořuta, Lakos, Zajíc – Yellow Horn, Plíhal, Číp – Novák, Bartoš, Guman – Němec, Raška, Mrázek – Špaček, Matuš, Csamangó.
Fehérvár AV19: Carruth – Uotila, Meland, Stipsicz, Manavian, Szabó B., Palin – Kóger, Hári, Erdély – Lovecchio, Latendresse, Gilbert – Antilla, Luttinen, Sarpátki – Szabó K., Reisz, Vincze.

V páté minutě zahrozili hosté poté, co se Sarpátki dostal k odraženému puku a měl před sebou odkrytý prostor, znojemský brankář však betonem jeho střelu vykryl. V polovině třetiny se prosadil Janos Hari, který se po špatné znojemské rozehrávce dostal do úniku, jeho pokus Schwarz zblokoval, puk se ale vzápětí odrazil od zadního mantinelu do jeho zad a potom do brány.

Ve třiadvacáté minutě dostal Raška nabito z pravé strany, mířil však pouze do přesouvajícího se brankáře. V polovině druhé části si domácí zahráli přesilovou hru pět na tři, využít ji ale nedokázali. Pět minut před koncem třetiny hráli početní výhodu hosté a proměnili. Puk se po střele několikrát odrazil, až se dostal k volnému Ericu Waynovi Melandovi, který trefil odkrytou část znojemské brány. Vzápětí se gólu dočkali i domácí, když Erik Němec prokličkoval před Carrutha a propálil ho mezi betony.

Ve třetí třetině se Znojmo snažilo o vyrovnání, úspěšné však nebylo. Ve dvaapadesáté minutě chybělo domácím štěstí, když Lattner z ostrého úhlu pouze orazítkoval bližší tyč. Ke konci to Znojemští zkusili ještě bez brankáře, ani tak se však prosadit nedokázali.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Totálně jsme zaspali prvních dvacet minut, to byla katastrofa. Velký rozdíl udělaly i přesilovky. Když nedáme skoro dvouminutovou přesilovku pět na tři, nemůžeme se divit, že nevyhrajeme. Pořád je ve hře dvanáct bodů a dokud aspoň teoretická naděje je, nebudeme nic vzdávat. V této fázi sezóny to není o kondici, ale o srdci a přístupu. Snažím se přispět tím, že kluky zkouším držet namotivované tak, aby nic nevzdávali.

Hannu Järvenpää (Fehérvár): Při pohledu na tabulku bylo jasné, že dnešní utkání je extrémně důležité. A my jsme rádi, že jsme ho zvládli. Znojmo hrálo opravdu dobře a bylo těžkým soupeřem, ale naši hráči našli energii a sílu na to utkání získat pro sebe.