Vlažný rozjezd, skvělý dojezd. Orli v Bolzanu berou tři body

11.11.2016 | Petra Matůšová

Po úvodních minutách to se znojemským týmem nevypadalo na ledě mírného favorita z italského Bolzana příliš dobře. Brzké dva góly v síti nevěstily nic dobrého. Orli ale dali zapomenout na předchozí dva zápasy bez vstřelené branky a třemi přesnými trefami bravurně otočili vývoj hry. Rozhodující zásah si připsal Marek Špaček.

17.kolo, pátek 11. 11. 2016, 19:45
Bolzano
Branky a nahrávky: 4. Glira (Metropolit, Palmieri), 9. Frank – 19. Hughesman (Šulák, Lakos), 43. Plíhal (Číp, Řezníček), 57. Špaček (Plíhal, Šeda). Rozhodčí: Nikolič K., Štolc – Nothegger, Schauer. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 2631. Střely na branku: 23:22. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
HC Bolzano: Melicherčík – Egger, Oberdörfer, Glenn, Everson, Seymour, Glira, Marchetti, Gellert – Palmieri, Metropolit, Vallerand – Kearney, Bernard, Gander – Reid, Root, Frank – Frigo, Oleksuk, Insam.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Csamango, Pucher, Šeda – Špaček, Wronka, Györi.

Po téměř čtrnáctidenním hokejovém půstu vstoupilo do zápasu efektivněji Bolzano. Již na začátku čtvrté minuty jeho příznivci poprvé slavili, když skóre otevřel tvrdou střelou bek Daniel Glira. Za další čtyři minuty už to bylo 2:0 pro domácí, Daniel Frank využil chyby ve znojemské rozehrávce a sám před brankářem nekompromisně navýšil. Ještě v téže minutě si Bolzano vytvořilo další obrovskou šanci, tentokrát už ale dominoval Nechvátal.

Znojemský tým navzdory nepovedenému začátku bojoval a postupně si vytvářel i šance. V první větší příležitosti se objevil Hughesman, jenž uháněl sám na bránu, trefil však tyč. Ještě před přestávkou už se ale Adam Hughesman radoval, po Šulákově dlouhé přihrávce už na druhý pokus svůj individuální únik proměnil v kontaktní gól.

V prostředním dějství se hrál vyrovnaný hokej. V jinak korektně odehraném utkání se před jeho polovinou objevily první početní výhody, na každé straně jedna. Ani v nich se však diváci většího vzruchu nedočkali. Lišky si střežily svůj hubený náskok, Znojemští se směrem dopředu nemohli výrazněji prosadit. V závěru třetiny zahrozili domácí, Nechvátal ale svůj tým podržel po brejkových situacích i před melou v brankovišti.

Do třetí třetiny vlétli Orli bravurním způsobem a záhy se podařilo vyrovnat. V čase 42:58 si před bránou našel kotouč Tomáš Plíhal a z dorážky se nemýlil. Znojemští si vyzkoušeli druhou přesilovku, ale opět bez výraznějšího ohrožení soupeřovy klece. Hra tak sklouzla zpět k nepříliš pohledné podívané. Jako blesk z čistého nebe tak přišel gól, jenž dokonale obrátil vývoj duelu. Jihomoravané ujeli do brejku a Marek Špaček svou první letošní trefou nedal Melicherčíkovi šanci. Domácím zbývalo velmi málo času s výsledkem něco udělat, nepomohla ani hra bez gólmana. Po vlažném úvodu tak Znojmo bere v Itálii všechny tři body.