Tři body zůstávají doma, Fehérvár odjíždí s prázdnou!

26.10.2016 | Tomáš Teplý

Tuhý boj od úvodních minut sledovali diváci ve středeční dohrávce 12. kola. Fehérvár sice dokázal dvakrát dorovnat, na třetí branku Orlů už však odpověď nenalezl a Znojmo tak po brankách Bartoše, Puchera a Čípa získává plný počet bodů.

12.kolo, středa 26. 10. 2016, 18:30
Fehérvár
Branky a nahrávky: 3. Bartoš (Řezníček, Da Costa), 16. Pucher (Šulák, Lakos), 49. Číp (Pucher, Vodný) – 7. Koger (Sarauer, Szirányi), 29. Koger (Sofron). Rozhodčí: Nikolić, Siegel – Gattol, Nothegger. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3211. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Řezníček, McMonagle, Šulák, Lakos, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Pucher, Číp – Vodný, Da Costa, Györi – Csamango, Wronka, Šeda.
Fehérvár AV19: Hetenyi – Owens, Manavian, Sagert, Makowski, Szaller, Szirányi, Szabo – Courchaine, Maylan, Sofron – Kóger, Sarauer, Bodo – Reisz, Kocsis, Vincze – Orban, Vas, Sárpátki.

Orli vlétli do utkání aktivněji a hned při prvním střídání se čerstvá posila uvedla šancí. Ačkoliv Colton Yellow Horn nezamířil přesně, při svém dalším pobytu na ledě už byl u gólu Davida Bartoše, který se dokázal nejlépe zorientovat ve zmatku na brankovišti. Čerti se ale takhle brzy vzdát nehodlali, což dokázal o pár minut později Daniel Koger přesnou střelou z mezikruží.

Domácí pokračovali v aktivní hře a jejich snaha po chvíli přinesla své ovoce. Po kombinaci mezi Šulákem a Lakosem následovala střela, kterou Hetenyi vyrazil přímo před připraveného Petera Puchera, jenž se po dvouzápasové pauze vrátil do sestavy a nedal ležícímu brankáři žádnou šanci. V závěru úvodní dvacetiminutovky ujeli hosté do přečíslení tři na jednoho, avšak Schwarz nezaváhal.

Prostřední pasáž přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Znojmo se sice snažilo o navýšení svého vedení, paradoxně se však prosadil soupeř, a to v tu nejméně očekávanou chvíli. Ve vlastním oslabení ujel Fehérvár do rychlého protiútoku, ze kterého udeřil podruhé v zápase Daniel Koger. Ve 37. minutě měl na holi další branku Šeda, když dostal přihrávku před prázdnou bránu, nedokázal ovšem trefit prostor mezi třemi tyčemi.

Závěrečná část duelu začala hodně opatrně. Ani jeden z týmů nechtěl za vyrovnaného stavu udělat chybu, která by mohla přijít hodně draho. Až ve 49. minutě se v rohu zmocnil kotouče Pucher a vymyslel geniální přihrávku na Radka Čípa, pro něhož nebyl problém zavěsit do horního růžku. Chvíli na to však mohlo být znovu srovnáno. Koger v přečíslení přihrával Sarauerovi, ale Schwarz skvěle podržel svůj tým. Maďarský celek v závěru hodně tlačil a snažil se o vyrovnání, Orli ale vedení uhlídali a připisují ubojované vítězství.

Jiří Režnar (Znojmo): Bylo to utrápené vítězství, ale na to se nás za čtrnáct dní nikdo ptát nebude, důležité je, že tři body zůstaly doma. Fehérvár nám tam párkrát ujel do přečíslení, byly to naše chyby. Hrajeme nyní porci utkání, při tom nám ještě vypadli čtyři hráči ze sestavy a je to cítit, když tam naskočí ti mladí.