Snaha Orlů vyšla vniveč, Salzburg body nedaroval

27.10.2016 | Vojta Pojer

Znojmo okusilo po čtyřech výhrách v řadě znovu chuť porážky. Na ledě Salzburgu se mu nepodařilo ani jednou skórovat, naopak domácí přidali v každé třetině po jedné brance a upevnili si pozici lídra tabulky.

15.kolo, čtvrtek 27. 10. 2016, 19:30, Volksgarten Arena
Salzburg
Branky a nahrávky: 18. Hughes (Olson), 37. Raymond (Hughes, Olson), 55. Rauchenwald (Baltram, Trattnig). Rozhodčí: Gruber, Smetana – Ettlmayr, Kaspar. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2134. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 3:0.
EC Red Bull Salzburg: Gračnar – Trattnig, Raymond, Kutlák, Flood, Viverios, Pallerstrang, Hochkofler – Welser, Duncan, Thomas – Raffl, Olson, Hughes – Herburger, Schiechl, Latusa – Rauchenwald, Baltram, Cijan – Kristler.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Da Costa, Bartoš, Yellow Horn – Vodný, Pucher, Číp – Hughesman, Wronka, Špaček – Csamango, Šeda, Györi.

Po několika týdnech se proti sobě postavili opět fináloví soci – Znojmo a Salzburg. Oproti loňskému ročníku však byly role obou týmů mírně odlišné. Salzburg nastoupil v roli favorita a navíc z prvního místa v tabulce, Jihomoravané naproti tomu bojují o TOP 6. Od úvodních třetin bylo jasné, že utkání nebude příliš divácky atraktivní, oba týmy se snažily hlavně dobře bránit a neudělat první chybu. Jedinou velkou šanci první třetiny tak využil Salzburg, když v osmnácté minutě usměrnil do sítě přihrávku John Hughes.

Prostřední dějství nabídlo podobně záživnou podívanou. Orli se sice snažili, na soupeře i místy zatlačili, ale gólové odměny se jim nedostalo. Zato Salzburg byl od poloviny zápasu velmi aktivní. Ve třicáté druhé minutě se ke gólové šanci dostal rakouský reprezentant Raphael Herburger, který osamocen stanul před zcela odkrytou bránou, již ale minul! Druhou branku domácího týmu tak musel vstřelit až Bobby Raymond, který využil přesilovku Red Bullu ve třicáté sedmé minutě.

Závěrečná dvacetiminutovka téměř perfektně odrážela dění v předchozích dvou. Znojmo se snažilo svého soupeře přetlačit, bylo střelecky aktivní, ale nedokázalo se prosadit. Naopak muselo řešit některé svízelné situace na své polovině hřiště. Ve čtyřicáté šesté minutě se vytáhl Nechvátal, který perfektním zákrokem zmařil únik tří hráčů na jednoho. Býkům se přeci jen podařilo skórovat potřetí, Alexander Rauchenwald využil svého úniku a překonal tu noc skvěle chytajícího znojemského gólmana. V závěrečných minutách se ještě znojemští hráči pokusili o čestný gól, ale po Wronkově akci zakončující Pucher se nesetkal se souhlasem rozhodčích, kteří při kontrole videa gól neuznali.