Skvělé! Znojmo slaví první vítězství i čisté konto Nechvátala

2.10.2016 | Petra Matůšová

Jediný gól utkání z jedenácté minuty, který měl na svědomí Peter Pucher, rozhodl o premiérové výhře Orlů v letošním ročníku. Velkou zásluhu na výsledku má i Patrik Nechvátal, jenž do utkání naskočil jako gólmanská jednička. Bravurním výkonem podtrhl hru celého týmu.

6.kolo, neděle 2. 10. 2016, 17:30
Graz
Branky a nahrávky: 11. Pucher (Šeda, Biro). Rozhodčí: Gruber, K. Nikolic – Angererová, Ettlmayr. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1865. Střely na branku: 25:40. Průběh utkání: 0:1.
Moser Medical Graz99ers: Dahm – Pelech, Nash, Weihager, Klimbacher, Strohmeier, Unterweger, Trost, Petrovitz – Ograjensek, Brophey, Beach – Feichtner, McLean, Setzinger – Zusevics, Werner, Woger – Natter, Zierer, Pirmann.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Šulák, Lakos, Lattner, Řezníček, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Da Costa, Tomas – Hughesman, Pucher, Šeda – Špaček, Bartoš, Györi – Csamango.

Tápající znojemští hokejisté zavítali v šestém kole EBEL na led solidně rozjetého Grazu. Na ledě ale tabulkový rozdíl nehrál vůbec žádnou roli, byli to právě Orli, kteří dokázali svého soupeře dostat pod tlak. Již v úvodu se tváří v tvář Dahmovi postavil díky skvělé přihrávce Tomas, ke své smůle však přestřelil. O chvíli později si vzala slovo první formace Jihomoravanů, avšak ani tentokrát nebyl Plíhal v zakončení přesný.

Orli ale nemuseli dlouho smutnit. Tlak svého týmu zužitkoval Peter Pucher, jenž si v jedenácté minutě zkušeně počíhal na odražený kotouč a zametl jej do rakouské klece. Graz ani v nejmenším nesložil zbraně a za chvíli mohlo být vyrovnáno. To by ovšem v bráně nesměl stát skvělý Nechvátal, který přiváděl střelce soupeře k zoufalství.

V prostřední části jsme viděli o poznání vyrovnanější hokej. Oba týmy hrály zodpovědně v obraně a především gólmani podávali skvělé výkony. Orli navíc zvládli i dvě oslabení. V jednom z nich měl gól na hokejce McLean, ale Nechvátal vystřihl skvělý přesun v brankovišti a sebral střelci Grazu jasnou trefu. Stejný útočník stál u zrodu další nebezpečné kombinace rakouského celku, ale opět úřadoval výtečný znojemský maskovaný muž.

Třetí třetinu odstartovali Orli zkrácenou početní výhodou, v níž už však výrazněji zahrozit nedokázali. Naopak to byli domácí hokejisté, kteří logicky prahli po vyrovnání a museli být aktivnější. Sebevědomý výkon Nechvátala ale jasně držel české naděje. Navíc znojemská defenzíva si vesměs plnila své role, a když už začínalo být nejhůř, nezvládl McLean zpracovat přihrávku do brejku.

Znojmo zvládlo celou situaci bez zbytečných faulů a hodně si tím usnadnilo cestu za body. Rozhodnout navíc mohl v 57. minutě Hughesman, ale sám před Dahmem zvolil jen střelu do připravených betonů gólmana. V podobném samostatném úniku se zjevil o pár vteřin později i Tomas, rovněž však pohořel. Domácí celek sáhl v poslední minutě po hře se šesti muži v poli, ani tento tah nevyšel. Nepřekonaný Nechvátal tak dovedl Orly za prvním vítězstvím v letošním ročníku.