Šestibodový víkend! Znojmo vyloupilo Lublaň

13.11.2016 | Lukáš Peroutka

Povedený večer druhého znojemského útoku korunovaný dvěma brankami Adama Hughesmana pomohl Orlům k vítězství 3:2 na ledě Lublaně. Velmi vyrovnaný zápas nabídl mnoho šancí na obou stranách i dobré výkony brankářů.

18.kolo, neděle 13. 11. 2016, 17:30
Lublaň
Branky a nahrávky: 10. Selan (Pešut, Mušič), 53. Langkow (Guimond, Pešut) – 1. Šulák (Číp, Lakos), 38. Hughesman (Bartoš, Yellow Horn), 52. Hughesman (Bartoš, Yellow Horn). Rozhodčí: Babić, Gruber – Neméth, Raković. Vyloučení: 4:4. Využití: 1.0. Diváci: 621. Střely na branku: 33:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
HDD Olimpija Ljubljana: Frazee – Harty, Guimond, Selan, Planko, K. Čepon, Bazevics, Groznik, M. Čepon – Pešut, Langkow, Bussiéres – Ropret, Mušič, Pem – Zajc, Koren, Gabor – Chvatal, Hadžić, Ograjenšek.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Csamangó, Pucher, Šeda – Špaček, Wronka, Györi.

Start do utkání vyšel Orlů na výbornou. Libor Šulák se protáhl obranou soupeře a bekhendem z ostrého úhlu už po 36 vteřinách hry procedil kotouč skrz betony brankáře Frazeeho. Znojmo v úvodu dominovalo, nepouštělo soupeře vůbec ke kombinaci, a naopak samo mělo další šance. Lublani však pomohla první přesilovka v osmé minutě po vyloučení Kadeřávka. Střela Makse Selana zaplula až do sítě a z ničeho nic bylo srovnáno. Znojmo mělo velké šance, Čip nevyužil samostatný únik, Hughesmanovi lapil velkou šanci Frazee. Po tomto momentu hráli Orli dlouho přesilovku pět na tři, ovšem bez efektu. V samotném závěru třetiny se pak musel ohánět spíše Schwarz, jenž vychytal Ropretovu tutovku.

I po přestávce pokračoval oboustranně ofenzivní hokej se šancemi. Yellow Horn nevyužil únik v oslabení, na druhé straně zazdil tutovku Bussiéres. Na ledě byla nejvíc vidět druhá útočná formace Orlů s Hughesmanem, Bartošem a Yellow Hornem a po několika šancích se v závěru druhé části dočkala zasloužené odměny. Bartošovu práci zužitkoval přesnou ranou k bližší tyči Adam Hughesman. Díky druhé asistenci si první bod po návratu do znojemského dresu připsal také Colton Yellow Horn.

Stejná spolupráce přinesla na znojemské konto i třetí gól deset minut před koncem, to se Adam Hughesman dostal ke kotouči, rychle si jej vyměnil právě s Bartošem a zavěsil. Orli měli i další šance, Csamangovu dorážku zázračně lapil Frazee, další možnosti měli Číp i Šeda, ale americký gólman chytal velmi dobře. Na druhé straně domácí sedm a půl minuty před koncem snížili po dorážce Chrise Langkowa a o body se bojovalo do poslední minuty. Závěr už ale vyjma šance Guimonda znojemský tým zvládl a připisuje si další tři body do tabulky.