Schwarzovo čisté konto a dva góly Bartoše vynesly Orly na druhé místo

8.10.2017 | Petr Frömel, Vojtěch Pojer

První část i přes šance na obou stranách skončila bezbrankovým stavem, v té druhé se už dokázali Orli prosadit. Těsné vedení si pak přenesli do závěrečné třetiny, ve které náskok navýšili a v samém závěru dali výsledku konečnou podobu.

10.kolo, neděle 8. 10. 2017, 17:30
Graz
Branky a nahrávky: 27. Bartoš (Yellow Horn, Pohl), 49. Bartoš (Yellow Horn, Pohl), 60. Bořuta (Lattner, Plíhal). Rozhodčí: Gruber, Sternat – Ettlmayr, Raković. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 643. Střely na branku: 44:22. Průběh utkání: 3:0.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Stehlík, Pohl, Lattner, Bořuta, Biro, Šnajnar, Zajíc – Mrázek, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Račuk – Novák, Guman, Csamangó – Špaček.
Moser Medical Graz99ers: Toivonen – Iberer, Weihager, Strohmeier, Carlsson, Laakso, Unterweger, Petrovitz, Soritz – Setzinger, Ograjenšek, Zusevics – Oberkofler, Brophey, Woger – Buzzeo, Higgs, Nixon – Pirmann, Zierer, Natter.

Domácí celek vstoupil do utkání velmi aktivně. Už v první minutě zkoušel pozornost hostujícího gólmana Colton Yellow Horn, ale blafákem pouze vstřelil puk do náruče čekajícího gólmana. Oba celky pak se pak ještě jednou vystřídaly v šanci, ale ani Ken Ograjenšek z Grazu ani druhý pokus Yellow Horna úspěch neslavily.

Druhé dějství naproti tomu gól přineslo. Ve dvacáté sedmé minutě byla nabídnuta znojemskému celku přesilovka, která byla po osmnácti vteřinách využita. Před do té doby bezchybném Hannu Toivonenem se zjevil David Bartoš, jehož dorážka si našla cestu do branky hostů. Orli byli i nadále lepším týmem, ale jedinou větší šanci nedokázal v přesilovce zužitkovat Radim Matuš.

V závěrečné dvacetiminutovce to vypadalo na nervydrásající podívanou. A taky ano, již po čtyřech minutách se málem dostal ke skórování hostující Brophey, kterého skluzem musel zastavil domácí maskovaný muž Marek Schwarz. Graz s nátlakem stále nepolevoval, ale v osmačtyřicáté minutě byl poslán do oslabení a Orli udeřili. David Bartoš téměř okopíroval svoji první branku utkání, když stál před Toivonenem a číhal na dorážku, která se mu i naskytla a Bartoš neváhal.

Dvougólový náskok stále ještě nezajišťoval klidnou dohru zápasu, což se potvrdilo v závěrečných třech minutách. Právě necelé tři minuty před koncem utkání totiž hosté odvolali brankáře a začali dobývat znojemskou pevnost. Vše se ještě umocnilo, když byli domácí hráči posláni do čtyř po vyhození puku mimo hřiště. Orli ale v poslední minutě využili odraženého puku, když Antonín Bořuta přestřelil celé hřiště a trefil prázdnou bránu Grazu, čímž pečetil výhru domácího celku.

Roman Šimíček (Znojmo): Jsme šťastní jak po sportovní rovině za výsledek 3:0, tak i po té osobní. Mára Schwarz je do hokeje takový fanatik a po včerejším narození syna mu dnes kluci pomohli k čistému kontu. To je pro něj asi nejkrásnější dárek. Výsledek vypadá jednoznačně, ale zápas byl velmi těžký, museli jsme kluky udržet koncentrované a v nasazení, aby soupeři nedovolili nějaký brejk nebo přečíslení. Graz je umí využít. Chyb jsme ale udělali minimum a hráli to, co jsme si před zápasem řekli.