První domácí výhra v sezóně! Orli převálcovali Linz

14.10.2016 | Marcela Procházková

Domácí vstoupili do utkání fantasticky a právem se na konci první třetiny radovali ze čtyřbrankového náskoku. V průběhu druhého dějství pak hosté snížili, Orli však velmi rychle opět odskočili. Ani přes tlak ve třetí třetině se Rakušanům více jak druhý gól do Nechvátalovy svatyně dostat nepodařilo.

9.kolo, pátek 14. 10. 2016, 18:30, Nevoga Aréna
Linz
Branky a nahrávky: 2. Číp (Wronka, Da Costa), 5. Tomas (Pucher), 7. Vodný (Šulák, Tomas), 17. Číp (Da Costa, Lattner), 38. Novák (Pucher, Hughesman) – 35. McLean (Dorion, Piche), 53. DaSilva (D´Aversa, McLean). Rozhodčí: Babić, Smetana – Nagy, Soos. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 3017. Střely na branku: 30:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, Lattner, Stehlík, Biro, McMonagle – Číp, Plíhal, Wronka – Vodný, Da Costa, Tomas – Hughesman, Pucher, Šeda – Beroun, Bartoš, Novák – Špaček.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Janny – Piche, Palin, Kirchschläger, Dorion, Altmann, D´ Aversa, Fechtig – Lebler, McLean, Hofer – Oberkofler. Hisey, DaSilva – Broda, Schofield, Gaffal – Spannring, Lukas, Moderer – Loik.

Již od prvních vteřin bylo jasné, kdo bude v zápase dominujícím týmem. Už ve druhé minutě totiž dostal skvělou přihrávku do levého kruhu Radek Číp, který bekhendovou střelou propasíroval puk za Jannyho záda. To byl ovšem jen začátek. O tři a půl minuty později ujel hostující obraně Roman Tomas, který nejen že v silovém souboji přetlačil tři bránící hráče, ale ještě dokázal vystřelit a vlastní ránu pak dorazit v letu do brány!

A to stále nebylo vše. Netrvalo ani dvě minuty, a Znojmo již vedlo tři nula. Michal Vodný tečoval Šulákovu pumelici od modré, a vstřelil tak svůj první gól v dresu Orlů! I nadále se domácímu celku nadmíru dařilo, Linz nebyl s to vymyslet kloudný recept na obranu Jihomoravanů stejně jako na útok. Češi nakonec svého soka tlačili tak dlouho, až se jim podařilo skórovat počtvrté. Radek Číp tečoval Da Costovu ránu a domácí byli na cestě za vítězstvím.

Ve druhé dvacetiminutovce se hra značně ustálila, oba týmy byly podobně aktivní. Ačkoli Šeda hned v první minutě nastřelil tyč, na gól si slušně zaplněná Nevoga aréna musela počkat až do třicáté páté minuty. Frustrace hráčů Linze již byla znát, po několika nezdarech a menších potyčkách se jim přesto podařilo skórovat. Brett McLean vstřelil první gól svého týmu, když prostřelil Nechvátala z těsné blízkosti. Znojmu netrvalo dlouho nalézt odpověď na soupeřovo snížení, Patrik Novák po ideální Pucherově přihrávce do mezikruží neměl mnoho práce.

Závěrečná část zápasu nabídla v porovnání s ostatními nejméně atraktivní hokej. Linz zoufale bušil na znojemskou obranu, která semknuta držela řady proti nájezdům rakouského soka. I tak musel ještě orlí maskovaný muž jednou kapitulovat, když se v padesáté třetí minutě dostal k puku Dan DaSilva, který upravil skóre do jeho konečné podoby.

Jiří Režnar (Znojmo): Nechci se k tomu moc vracet, ale už v období přípravy jsme měli dva vrcholy: Ligu mistrů a utkání s Kometou. Mnoho věcí jsme si neměli možnost ideálně vyzkoušet. Teď si to konečně sedá, už od domácího zápasu s Bolzanem se postupně lepšíme a je vidět, že hráči si najednou víc dovolí, mají v hlavě myšlenku a daří se jim. Připravovali jsme se na přesilovky Linze, ostatně jako na každého soupeře, podařilo se nám v úvodu vstřelit čtyři branky, a to rozhodlo.