Poslední zápas základní části Orlům vyšel, v prodloužení přetlačili Vídeň

15.1.2017 | Vojtěch Pojer

První dějství vyznělo lépe pro Znojmo. Hned v šesté minutě skóroval Lattner, kterého ve třinácté minutě napodobil Wronka. Po bezgólové druhé třetině se v té třetí povedlo Vídni nejdříve snížit a následně stav utkání vyrovnat. V základní hrací době ani jeden tým nerozhodl, v prodloužení pak urvali bonusový bod Znojemští po trefě Yellow Horna.

44.kolo, neděle 15. 1. 2017, 17:00, Albert Schütz Eishalle
Vídeň
po prodloužení
Třetiny: 0:2, 0:0, 2:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 44. Rotter (Fraser), 45. McKiernan (Ferland, Sharp) – 6. Lattner (Yellow Horn), 13. Wronka (Pucher, Biro), 62. Yellow Horn. Rozhodčí: Nikolić, Kaspar – Zrnić, Nothegger. Vyloučení: 3:7, navíc Yellow Horn (ZNO) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 4500. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
UPC Vienna Capitals: Lamoureux – P. Lakos, Cuma, Bowman, Fraser, McKiernan, Brocklehurst, Peter, Hackl – Tessier, Sharp, Nödl – Rotter, Holzapfel, Pollastrone – Ferland, Vause, Bauer – Großlercher, Nißner, Bolterle.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Stehlík, Šulák, McMonagle, A. Lakos, Biro, Bořuta, Kadeřávek – Yellow Horn, Bartoš, Lattner – Wronka, Pucher, Beroun – Hughesman, Da Costa, Vodný – Špaček, Podešva, Csamangó.

Do utkání o bonusové body, které by Orli mohli využít v nadstavbě, vstoupili lépe právě svěřenci trenéra Romana Šimíčka. V první přesilovce zápasu se sice ještě neprosadili, ale necelou minutu po jejím konci se přeci jen podařilo Znojmu skórovat. Dlouho dotírali Jihomoravané na vídeňského brankáře, až se k puku dostal Jan Lattner, jenž nakonec propasíroval kotouč za Lamoureuxova záda.

Znojmo se následně ubránilo dvěma oslabením, aby jen po půl minutě hry pět na pět zvýšilo vedení na dvě branky. Perfektní souhru předvedlo duo Peter Pucher - Patryk Wronka, jež si mezi sebou prohodilo puk, a druhý jmenovaný překvapil domácího maskovaného muže.

Druhou dvacetiminutovku začali aktivněji vídeňští hokejisté, když se pokoušel ve dvacáté první minutě prosadit MacGregor. Od mantinelu si vybruslil až ke Schwarzovi, který ale předvedl perfektní akrobatický zákrok a vleže puk zneškodnil. V polovině třetiny mohla Vídeň snížit, domácí fanoušci už slavili vstřelenou branku. Puk se skutečně ocitl za Schwarzovými zády, rozhodčí ale záhy rozpažil, protože si správně všimnul zásahu puku vysokou holí.

Třetí dějství patřilo Caps. Nejdříve se sice Pollastronemu nepodařilo snížit přes další z akrobatických zákroků skvěle chytajícího znojemského gólmana. V následujících minutách ale Lakos obdržel dvojnásobný trest za faul vysokou holí a Vídeň dvakrát trestala. Nejdříve skóroval Rafael Rotter, který zasáhnul vracejícího se Bira, od něhož se puk odrazil za bezmocného Schwarze. Druhý trest využil Jonathan Ferland , který dorazil puk za záda brankáře Znojma.

V základní hrací době pak už ani jeden tým neskóroval, ačkoli domácí vyprodukovali za třetí třetinu čtrnáct střel. Na řadu tak přišlo prodloužení, kde zaúřadovalo Znojmo. Do té doby nevýrazný Colton Yellow Horn sám vymyslel akci, kdy s pukem přebruslil většinu hřiště, vyměnil si puk se Šulákem a následně vystřelil a ještě sám svou střelu dorazil do brány. Orli přesto zůstávají na deváté příčce kvůli prohře Fehérváru, který podlehl Grazu.

Roman Šimíček (Znojmo): Zápas hodnotím ve všech směrech jenom pozitivně. Pár chyb jsme samozřejmě udělali, ale na to, jak je Vídeň kvalitní tým, jsme to zvládli dobře. Věděli jsme, jak těžký zápas to bude. Kluci k tomu dobře přistoupili a dodržovali pokyny. Přidali do toho i bojovnost a srdíčko. Některé fauly, co jsme udělali, byly zbytečné, ale to je hokej. Hrál jsem ho několik let, takže vím, jak to funguje a že někdy se ten hloupý faul prostě udělá.