Perfektní disciplína a využité přesilovky! Orli vítězí v Klagenfurtu

2.12.2016 | Lukáš Peroutka

Znojemští hokejisté poprvé v sezóně bodují proti Klagenfurtu. Základ úspěchu položily přesilovkové trefy Plíhala a Stehlíka, vítěznou branku vstřelil Yellow Horn. Orli neměli za celý zápas jediného vyloučeného, perfektní výkon podal také brankář Marek Schwarz.

25.kolo, pátek 2. 12. 2016, 19:15
Klagenfurt
Branky a nahrávky: 8. Lundmark (Strong), 28. Neal (Kapstad) – 5. Plíhal (Šulák, Stehlík), 14. Stehlík (Pucher, Číp), 40. Yellow Horn (Hughesman), 60. Hughesman (Yellow Horn, McMonagle). Rozhodčí: M. Nikolić, Štolc – Schauer, Sparer. Vyloučení: 3:0. Využití: 0:2. Diváci: 2445. Střely na branku: 31:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
EC-KAC: Duba – Kapstad, Duller, Robar, Schumnig, Popovic, Strong, Vallant – Ganahl, Neal, Lundmark – Geier M., Koch, Geier S. – Pance, Hurtubise, Harand – Bischofberger, Hundertpfund, Brucker – Richter.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Lattner, Řezníček, Kadeřávek, Biro – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Wronka, Pucher, Györi – Špaček, Šeda, Csamangó.

Ačkoli do první vážné šance zápasu se dostali domácí, když hned ve druhé minutě ujel Manuel Ganahl sám na znojemského gólmana, byl to právě hostující tým, který se dostal jako první do vedení. V páté minutě využil přesilovou hru Tomáš Plíhal, jenž v brankovišti doklepl Šulákovu ránu za bezmocného Dubu. Orli i nadále na soupeře doléhali, přesto však nedokázali zabránit vyrovnání.

V osmé minutě totiž Jamie Lundmark unikl české obraně a z kruhu vypálil dělovku, která byla nad síly orlího brankáře. Znojmo mohlo vzápětí opět vést, když maskovaný muž Klagenfurtu špatně rozehrál a poslal puk pouze na hole Orlů, ale akrobatickým skokem se český gólman ve službách KAC vrhl do brankoviště a gólu zabránil. Ani tak to ale netrvalo dlouho a Češi opět vedli. Ve čtrnácté minutě totiž Jakub Stehlík využil již druhou přesilovku znojemských hráčů ostrou ranou z kruhu.

Ve druhém dějství byli pro změnu aktivnější hráči Klagenfurtu, což jim také brzy přineslo ovoce. Série několika gólových šancí nakonec v jednu vyústila ve dvacáté osmé minutě, kdy Matt Neal dostal křižnou přihrávku přes brankoviště, kde měl u tyčky snadnou práci se zasunutím puku do brány. Následně se oba týmy střídaly v neproměňování vyložených šancí, z nichž dvě spálil mladík Wronka. Znojmo v té době držel Marek Schwarz, který předvedl několik fantastických zásahů a držel skóre vyrovnané. Orlům se pak podařilo strhnout vedení na svou stranu, když dvaadvacet sekund před koncem druhé třetiny udeřil Colton Yellow Horn, který proměnil únik.

Závěrečná dvacetiminutovka se nesla ve znamení marné snahy KAC k vyrovnání zápasu. Nakonec otevřeli domácí hru natolik, že se Orlům naskytlo několik šancí k navýšení vedení, ale ani Hughesmanova teč a dokonce ani Pucherův důraz před Dubou góly neskončily. Závěrečná power-play domácích pak pukem v síti skončila, ovšem na domácí straně. Do prázdné brány zakončil z vlastního pásma Adam Hughesman a definitivně rozhodl.