Orli ztratili ve Fehérváru dvakrát vedení a odjíždějí bez bodu

2.2.2017 | Lukáš Caha

Znojmo skórovalo v Maďarsku pouze v první třetině. To domácí byli gólově aktivnější, v polovině utkání dokonali obrat a toto vedení postupně navyšovali. Jihomoravané tak podruhé v nadstavbě neberou ani bod.

N5, čtvrtek 2. 2. 2017, 19:15
Fehérvár
Branky a nahrávky: 10. Vas (Kóger, Sagert), 19. Kóger (Sofron, Manavian), 30. Erdély (Sarauer, Bodó), 35. Kóger (Manavian, Sofron), 49. Kóger (Vas), 60. Sarauer (Erdély, Szirányi) – 10. McMonagle (Yellow Horn, Bartoš), 11. Bartoš (Lakos, Yellow Horn). Rozhodčí: Piragic, Siegel – Nagy, Soos. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. Diváci: 2759. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 6:2.
Fehérvár AV19: Hetényi – Schiestel, Owens, Sagert, Manavian, Szirányi, Orbán A., Szabó – Kóger, Vas, Sofron – Erdély, Sarauer, Bodó – Sárpátki, Maylan, Orbán B. – Beauregard, Reisz, Vincze.
ORLI ZNOJMO: Schwarz (35. Nechvátal) – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Csamango, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Pucher, Lattner – Vodný, Da Costa, Podešva – Wronka, Šeda, Hughesman – Špaček.

Znojmo vkročilo do zápasu aktivněji. V šesté minutě nastřelil tyčku obránce Šulák a o chvíli později se neprosadili z bezprostřední blízkosti Da Costa ani Vodný. Kýžené branky tak dosáhl až v desáté minutě Sean McMonagle. Uplynulo pouhých šest sekund a bylo vyrovnáno. János Vas s Kógerem se dostali ihned po vhazování do přečíslení. První jmenovaný chtěl sice jen přihrát, ale trefil brusli Lakose a kotouč se odrazil přímo za Schwarze.

Hosté zbraně nesložili a vzápětí odpověděli. Lakos našel volného Davida Bartoše, který pouze nastavil hokejku, od níž putoval kotouč do maďarské branky. I následující momenty nabídly gólové šance, ovšem až akce Dániela Kógera v přesilové hře znovu změnila stav a bylo tak opět srovnáno.

Ve druhé dvacetiminutovce se herní projev Fehérváru zlepšil, s čímž měli hosté poněkud problémy. Schwarz odvrátil dvě akce Vase, ale na dorážku Csanáda Erdélyho byl již krátký. Čerti se tak poprvé v utkání dostali do vedení. To v pětatřicáté minutě navýšil Dániel Kóger, když Schwarz kapituloval znovu po dorážce. To již byla pro znojemského gólmana konečná a trenér Roman Šimíček sáhl k výměně. Mezi tyče se po pětizápasové odmlce postavil Patrik Nechvátal.

Třetí část začali Orli ve čtyřech, avšak s přehledem se ubránili. To se však nedá říci o situaci z devětačtyřicáté minuty, kdy vybruslil zpoza branky Dániel Kóger, zasunul puk za Nechvátala a mohl slavit hattrick. O minutu později byl v úniku faulovaný Šulák a hlavní sudí tak nařídil trestné střílení. Znojemský exekutor však narazil na vynikajícího Hetényiho, který kotouč vyrazil nad sebe.

V jednapadesáté minutě sice propasíroval puk za brankovou čáru Pucher, ovšem gól padl v rozporu s pravidly a nemohl tak být uznán. Ani následující přesilová hra Jihomoravanů na skóre nic nezměnila. Třicet osm sekund před sirénou již jen kosmeticky upravil stav na 6:2 Andrew Sarauer.