Orli těsně nestačili na Dornbirn, naděje na play-off zhasla

2.3.2018 | Vojta Pojer, Petra Matůšová

Domácí se po bezbrankové první třetině ujmuli ve druhé části hry vedení, na což ale hosté velmi rychle zareagovali a strhli vedení na svou stranu. Znojmo sice vyrovnalo, ale nestihlo rozhodnout v základní hrací době, v prodloužení byli úspěšnější buldoci.

N9, pátek 2. 3. 2018, 19:15, Nevoga aréna
Dornbirn
po prodloužení
Třetiny: 0:0, 2:2, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 24. Bořuta (Bartoš, Tejnor), 39. Němec (Bořuta, Špaček) – 28. Leduc (Reid, Sylvester), 31. D'Alvise (Reid, Leduc), 61. Leduc. Rozhodčí: Kincses, Siegel – Nagy, Neméth. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 2018. Střely na branku: 30:16. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.
ORLI ZNOJMO: Halász – Corbett, Biro, Lattner, Bořuta, Tejnor, Šnajnar, Zajíc – Číp, Raška, Špaček – Němec, Matuš, Csamangó – Novák, Bartoš, Guman
Dornbirner Eishockey Club: Rinne – Wolf, Leduc, Caruso, Connelly, McMonagle, Vallant – D´Alvise, Timmins, Reid – Fraser, Sylvester, Grabher Meier – Pance, Arniel, Neubauer – Haberl, Häussle, Macierzynski.

Začátek zápasu se nesl ve velmi opatrném duchu. Hokejisté obou týmů se jen těžko prokousávali do útoku a opravdových šancí se urodilo také málo. Jen s minimem přerušení navíc hra ubíhala poměrně rychle. Trochu vzruchu přinesla snad jen střela z hodně ostrého úhlu v podání Grabher Meiera, na druhé straně pak v 15. minutě poprvé více rozehřál domácí fanoušky Bořuta, ale střela ani následný pokus o dorážku nenašly svůj cíl v rakouské kleci. Nepříliš atraktivní podívaná tak skončila po svém prvním dějství bez gólu.

To na startu druhé třetiny už to bylo přeci jen o něčem jiném. Domácí se velmi rychle prosadili, konkrétně obránce Antonín Bořuta se při signalizovaném vyloučení procpal před bránu Dornbirnu a bekhendem poslal své barvy do vedení. Vzápětí mohli Orli vést o dva góly, ale další střela obloučkem skončila pouze na horní síti. Buldoky ale úvodní znojemský tlak nijak nevyvedl z míry a rychle odpověděli. V přesilové hře se po obléhání jihomoravské klece trefil svou dělovkou Jerome Leduc. A po chvíli dokonali hosté perfektní obrat. Geniální přihrávku do mezikruží nešlo neproměnit a Christopher D´Alvise také sám před Halászem nezaváhal. Orli ale dokázali ještě před druhou sirénou zareagovat. Erik Němec využil nápor své formace a zametl odražený kotouč do odkryté brány.

V přesilovce z úvodu třetí části hry se sice Znojemští na dlouhou dobu usadili před klecí Dornbirnu, ale ani Matuš ve své tutovce neusměrnil touš mezi tři tyče. I nadále pokračovala asi nejatraktivnější část utkání. Orli dostali soupeře pod neskutečný nápor, ale z dlouhých minut před bránou Rakušanů vzešly jen dvě tyčky. Ovšem i na druhé straně kluziště se hosté přihlásili o slovo a Haußle osamocený před Halászem mohl dlouho zpytovat svědomí. Rinne ve svatyni hostů si odpočinul při přesilové hře svého týmu, ale ani závěrečná snaha Jihomoravanů nevedla k vytouženému vítěznému gólu.

V prodloužení vyšla hra vabank lépe hostům. Již po třiceti vteřinách překonal po rychlém přečíslení znojemskou obranu Jerome Leduc.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Play-off je definitivně pryč, ale my jsme se především chtěli důstojně rozloučit s fanoušky při domácím zápase. Myslím, že se nám to povedlo. S těmi všemi zraněnými a nemocnými jsme dali dohromady tři pětky proti Dornbirnu v plné náloži. Hráči do toho dali všechno, nemám jim co vytknout. Jasně, opět jsme měli šance na více gólů, ale to je celosezónní problém. Občas je to až umění, co za šance nedáme.

Dave MacQueen (Dornbirn): Není lehké hrát takové zápasy. Postup jsme měli jistý, ale nakonec to pro nás dobře dopadlo. Znojmo je tým, který je šikovný na puku, dobře bruslí a museli jsme podat dobrý výkon, abychom zápas zvládli.