Orli stáhli třígólové manko, po brance v poslední sekundě prodloužení ale berou pouze bod

25.2.2018 | Jakub Prchal

Domácím se povedla první třetina zápasu a třemi góly si zajistili výrazný náskok. Orli sice soupeře přestříleli a minutu před závěrečnou sirénou dokonce vyrovnali, těsně před koncem prodloužení ale inkasovali a z Grazu si odváží pouze jeden bod.

N7, neděle 25. 2. 2018, 18:00
Graz
po prodloužení
Třetiny: 3:0, 0:1, 0:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 11. Woger (Setzinger, Camara), 13. Brophey (McLean), 17. Camara (Woger, Brophey), 65. Unterweger (Lamoureux, Setzinger) – 26. Corbett (Novák, Bartoš), 42. Novák (Guman, Bartoš), 59. Guman (Stehlík, Bartoš). Rozhodčí: Berneker, Štolc – Angererová, Kaspar. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 911. Střely na branku: 33:46. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
Moser Medical Graz99ers: Höneckl – Setzinger, Unterweger, Fechtig, Weihager, Strohmeier, Carlsson, Petrovitz, Soritz – Oberkofler, Lamoureux, Zusevics – Camara, Ograjenšek, Woger – Pirmann, Zierer, Natter – Brophey, McLean, Stradner.
ORLI ZNOJMO: Schwarz (21. Halász) – Corbett, Lakos, Lattner, Bořuta, Tejnor, Stehlík, Šnajnar, Biro – Yellow Horn, Plíhal, Špaček – Novák, Bartoš, Guman – Němec, Matuš, Číp – Csamangó, Raška.

Znojmo prožilo na ledě Grazu úvodní třetinu jako z hororu. Přitom prvních deset minut se hrál vyrovnaný hokej, oba celky měly k dispozici přesilové hry, které zůstaly nevyužity. Jenže v 11. minutě dostal spoustu prostoru Daniel Woger, vybruslili si s pukem na holi až do mezikruží a přesnou střelou překonal Schwarze.

Orli mohli odpovědět vzápětí při přesilové hře, jenže místo toho sami inkasovali. Evan Brophey zůstal zcela sám na útočné modré čáře, dostal přihrávku na hůl a v samostatném úniku zvýšil skóre. Aby toho nebylo málo, Čípovo vyloučení ztrestal za 17 vteřin výjezdem zpoza branky a přesnou střelou Anthony Camara.

Znojmo na ledě zaostávalo v pohybu a hned po pauze mohl zvýšit v dalším úniku McLean, Tomáš Halász, jenž o přestávce vystřídal Marka Schwarze, ale dal svým spoluhráčům naději. Znojmo pak přeci jen zvýšilo tempo a v 26. minutě snížilo zásluhou přesné střely Codyho Corbetta z prostoru mezi kruhy. Orli pálili ze všech pozic, šance ale počítali spíš domácí a na Halászově výstroji skončilo hned několik gólovek. Na druhé straně spálil jasnou šanci Yellow Horn, který nepřehodil beton brankáře před odkrytou klecí.

Přesto se český celek v závěrečné části dokázal vrátit do zápasu. Bartošovu přihrávku před branku proměnil v kontaktní gól chvíli po přestávce Patrik Novák a minutu před koncem při hře bez brankáře pak Tomáš Guman tečoval Plíhalovu ránu mimo dosah brankáře. Platnost branky potvrdil videorozhodčí, a zápas tak muselo rozhodnout prodloužení.

V něm inkasovali Znojemští v poslední minutě trest a přesilovku čtyři na tři využil přesně desetinu sekundy před koncem Clemens Unterweger přesnou ranou do horního rohu branky. Graz tak slaví první vítězství v nadstavbě, Orli se vrací domu jen s jedním bodem.