Orli nechali Bolzano odskočit, manko už nedohnali a prohráli

26.1.2018 | Vojta Pojer

Znojmo v první třetině třikrát inkasovalo. Ve druhém dějství pak dostalo další dva góly, než se samo dokázalo prosadit. Tři vstřelené branky ale na výhru nestačily, domácí přidali ještě dvě a přesvědčivě vyhráli.

43.kolo, pátek 26. 1. 2018, 19:15, Palaonda Eiswelle
Bolzano
Branky a nahrávky: 16. Petan (Micelli, Egger), 18. Oleksuk (Marchetti, Halmo), 20. Halmo (Oleksuk, Egger), 23. Smith (Micelli, DeSousa), 32. Angelidis (Petan, Halmo), 46. Tomassoni (Gartner) – 36. Mrázek (Němec, Lattner), 48. Číp (Lakos), 56. Olsen (Biro, Číp). Rozhodčí: Kellner, Štolc – Paradatscher, Tschrepitsch. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 3480. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:3.
HC Bolzano: Tuokkola – Gartner, Tomassoni, Egger, Marchetti, Glira, Carlisle – Frigo, Angelidis, Monardo – Halmo, Oleksuk, Frank – Micelli, Bernard, Smith – Sointu, DeSousa, Petan – Schweitzer.
ORLI ZNOJMO: Halász – Corbett, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro, Stehlík, Zajíc, Tejnor – Němec, Raška, Mrázek – Špaček, Olsen, Číp – Novák, Plíhal, Guman – Csamangó, Beroun.

Orli čelili s absencí několika opor hned ve druhé minutě náporu domácích hráčů. Halmův pokus mezi betony zneškodnil Halász až na poslední chvíli. Po vyrovnané partii se ale přeci jen lišky rozjely a závěr prvního dějství patřil jednoznačně jim. V patnácté minutě se ještě DeSousa netrefil do odkryté brány, o minutu později už byl ale Alexander Petan úspěšný. Jen o dvě minuty později předvedl forhendový blafák Travis Oleksuk, jímž zvýšil náskok Bolzana. Na konečných tři nula po prvním dějství zvyšoval Mark Halmo po samostatném úniku.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe opět italští hráči. Již dvě minuty po jejím začátku totiž přidal čtvrtý gól Austin Smith, jenž zakončoval po dobrém odrazu z ostrého úhlu. Po několika dalších šancích na obou stranách se ale podařilo Bolzanu skórovat již popáté z hole Michaela Angelidise, což donutilo znojemského kouče využít oddechový čas. Oddech Znojmu evidentně prospěl, protože již o čtyři minuty později vstřelili Češi první gól v zápase. Petr Mrázek předvedl dobrý důraz v předbrankovém prostoru a dorazil puk za brankovou čáru

Třetí část hry se nesla v klidnějším tempu, přesto padly rovnou čtyři branky. Tu první vsítil Matt Tomassoni, jehož ránu od modré neměl Halász nárok chytit. Již o chvíli později ale opět snížil na rozdíl čtyř branek Radek Číp, jehož švih z kruhu zaplul nad Tuokkolovo rameno. Pět minut před koncem ještě vykřesal Znojmu naději skvělou tečí Ryan Olsen. Minutu před koncem však přidal svůj druhý gól Alexander Petan, který dovršil sedmigólový večer Bolzana.