Nedělní zápas tajenku nerozluštil. Znojmo v Dornbirnu prohrálo

19.2.2017 | Lukáš Caha

Orli sice v Dornbirnu zásluhou Davida Bartoše načali gólový účet utkání, ovšem posléze se rozstříleli domácí. Ti tak nadále drží naději na postup do play-off. Oříšek v podobě složení účastníků pro vyřazovací boje tedy rozhodne až závěrečné kolo nadstavbové části, které je na programu v úterý. Znojmu k jistotě postupu stačí jakákoliv výhra.

N9, neděle 19. 2. 2017, 17:00
Dornbirn
Branky a nahrávky: 26. Grabher Meier (Livingston, D´Alvise), 30. Haberl, 37. Meier (McBride, D´Alvise), 46. McBride (Macierzynski, D. Sylvester) – 25. Bartoš (McMonagle, Yellow Horn), 56. Lattner (Bartoš). Rozhodčí: Lemelin, K. Nikolić – Nothegger, Seewald. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:1. Diváci: 3 204. Střely na branku: 20:37. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.
Dornbirner Eishockey Club: Hardy – Magnan, Schmidt, Caruso, Connelly, Siutz, Crawford, Pöschmann – D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – D. Sylvester, McBride, C. Sylvester – Macierzynski, Häussle, Livingston – Haberl, Ban, Konradsheim.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Šulák, Stehlík, Lakos, McMonagle, Bořuta, Biro, Kadeřávek – Plíhal, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Podešva – Vodný, Da Costa, Hughesman – Wronka, Šeda, Novák – Špaček.

Úvod zápasu byl na šance poněkud skoupý. Až ve dvanácté minutě musel vážněji zasahovat Schwarz, a to proti samostatnému úniku Dustina Sylvestera. Bez zaváhání však střelu zlikvidoval lapačkou. To byla ze strany domácích jediná nebezpečná situace v prvním dějství. Orli na tom byli poněkud lépe. Na Hardyho vyslali dvanáct střel, tedy o polovinu více než Rakušané, ovšem ani jednu nepřetavili v gól. Lakos nastřelil od modré čáry tyčku a o chvíli později neuspěli z přečíslení dva na jednoho Plíhal s Yellow Hornem, kdy druhý jmenovaný trefil pouze masku gólmana.

Na přelomu první a druhé třetiny hrálo Znojmo oslabení, avšak bez větších problémů jej přečkalo. Posléze musel do čtyř soupeř a Jihomoravané toho využili hned po deseti sekundách. Yellow Horn poslal křižnou přihrávku na Davida Bartoše, který se trefil přímo pod horní tyčku domácí klece. Následně hrál přesilovku znovu Dornbirn a oplácel stejnou kartou. Martin Grabher Meier sebral čisté konto znojemskému brankáři střelou z pravého kruhu.

O necelé čtyři minuty později byl při brejku faulován Dominic Haberl a rozhodčí nařídili trestné střílení. To rakouský exekutor s přehledem proměnil. Domácí měli posléze více ze hry a v sedmatřicáté minutě potrestali další znojemský faul. Martin Grabher Meier se dostal k odraženému kotouči a svým projektilem mezi Schwarzovy nohy navýšil vedení černožlutých.

Do závěrečné třetiny vstoupilo Znojmo dvěma velkými šancemi. Hardy musel nejprve zlikvidovat nebezpečný pokus Plíhala z levého kruhu a poté i dorážku Puchera po dělovce Šuláka od modré. Pravidlo nedáš – dostaneš se projevilo v šestačtyřicáté minutě, kdy se k odraženému kotouči před znojemskou brankou dostal Brock McBride.

Orli byli v těžké situaci, avšak flintu do žita ještě neházeli. Naději mohl deset minut před sirénou vykřesat opět Lakos, ale ani tentokrát na Hardyho nevyzrál. V šestapadesáté minutě pronikl do útočného pásma Jan Lattner, namířil puk nad lapačku rakouského gólmana a snížil na 2:4. Dornbirn byl rázem pod tlakem. Znojmo to ještě zkusilo s šesti muži v poli, ovšem na konečný výsledek to již žádný vliv nemělo.