Na vítězství nestačily ani tři góly a skvělý Nechvátal

20.11.2016 | Jakub Prchal

Utkání nabídlo mnoho šancí na obou stranách. V první třetině se dostali do vedení domácí, ovšem Orli zabrali a otočili vývoj zápasu. Ve třetí třetině však inkasovali dvě branky, na což už nedokázali reagovat. Prohře nezabránil ani bravurní výkon Patrika Nechvátala.

21.kolo, neděle 20. 11. 2016, 17:30, Keine Sorgen Eisarena
Linz
Branky a nahrávky: 9. DaSilva (Piché, Dorion), 20. Altmann (Spannring, Lukas), 47. Oberkofler (Schofiel, Piché), 54. Broda (Hofer, Palin) – 12. Stehlík (Šulák, Pucher), 29. Lattner (Šulák, Bartoš), 38. Bartoš (Číp, Vodný). Rozhodčí: Berneker, Štolc - Gattol, Schauer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 4865. Střely na branku: 43:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Piche, D´Aversa, Lukas, Dorion, Altmann, Palin, Kirchschläger – Lebrer, McLean, DaSilva – Broda, Potulny, Hofer – Oberkofler, Schofield, Gaffal – Spannring, Lukas, Loik – Moderer.
ORLI ZNOJMO: Nechvátal – Šulák, Stehlík, Řezníček, McMonagle, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Wronka – Špaček, Šeda, Györi – Csamango.

Orli věděli, že získat body v Linzi nebude lehký úkol. Zápas však začali více než slušně. Hned v první minutě se protáhl mezi bránícími hráči Šulák a trefil rameno Ouzase. O minutu později jej napodobil Lattner. Tlak hostů však značně omezila tři vyloučení v krátkém časovém sledu. V přesilovce nebezpečně pálil Dorion. Jeho ránu ještě stihl tečovat Potulny, nová akvizice Černých křídel. V následné dvojnásobné početní výhodě soupeře už ale znojemská obrana kapitulovala. Dan DaSilva obdržel přihrávku do pravého kruhu, odkud z první prostřelil Nechvátala, který se nestihl přesunout.

Linečtí se ale z vedení radovali jen necelé čtyři minuty. Také Orli totiž dostali výhodu přesilové hry, Jakub Stehlík si vzal kotouč a vystřelil od modré čáry na branku tak, že skončil v síti. V šestnácté minutě pak mohli dokonce otočit vývoj zápasu, když Yellow Horn perfektním pasem vybídl Hughesmana ke skórování, ten však tváří v tvář nedokázal překonat Ouzase. V té době byli hosté jednoznačně lepším celkem.

Jenže na konci třetiny udeřili opět Linečtí. Mario Altmann napodobil svého spoluhráče a ze stejného prostoru švihem podruhé překonal Nechvátala.

Ve dvaadvacáté minutě se ve velké šanci objevil opět Hughesman, který jen těsně minul horní růžek. Na druhé straně doslova čaroval Patrik Nechvátal, který vykopl kotouč z brankové čáry ve stylu slavného zákroku Dominika Haška z Nagana. V devětadvacáté minutě už ale bylo znovu vyrovnáno. Šulák krásně našel volného Jana Lattnera vedle pravé tyče. Znojemský univerzál už pouze zamířil do naprosto odkryté branky - 2:2.

Závěr prostřední třetiny se nesl ve znamení další branky v linecké síti, když David Bartoš ukázal skvělý přehled v brankovišti a pohotově dorazil puk za čáru. Linz se však nevzdával a ještě před sirénou přinutil Nechvátala k několika neskutečným zákrokům.

Třetí perioda začala v mírně vlažném tempu, což se však změnilo s příchodem pětačtyřicáté minuty. V té pelášil sám na Ouzase Hughesman, ale forhendovou kličkou na gólmana nevyzrál. Orli si postupně vytvořili tlak, byli lepším týmem na ledě a dokázali zatlačit soupeře před Ouzasovu klec.

Znovu se ale projevilo pravidlo nedáš - dostaneš. Daniel Oberkofler se dostal k dorážce a jinak neskutečný Nechvátal musel lovit touš ze své sítě již potřetí - 3:3. V čtyřiapadesáté minutě se pak stalo to, co si většina hostujících fanoušků nepřála. Joel Broda z protiútoku napřáhl na Nechvátala tvrdou střelu a překonal jej. Na odpověď se už Znojemští nezmohli, a tak si z Linze nepřivezou ani bod.