Na úvod Zubr Cupu si Znojmo neporadilo se Zlínem

15.8.2017 | Petra Matůšová

Sérii tří zápasů ve třech dnech odstartovali znojemští hokejisté na ledě Zlína. Bitvu s extraligovým soupeřem z velké části rozhodly tři inkasované góly ve druhé třetině, na které se Orlům těžko odpovídalo. Přesné trefy si připsali pouze Jan Pohl a Colton Yellow Horn.

tur., úterý 15. 8. 2017, 18:00
Zlín
Branky a nahrávky: 14. Popelka, 21. Honejsek (Bukarts, Kubiš), 25. Ferenc (Illo), 34. Žižka, 60. Sedláček – 15. Pohl (Yellow Horn, Bartoš), 26. Yellow Horn (Bartoš, Pohl). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 1111. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Aukro Berani Zlín: Šimboch – Nosek, Řezníček, Žižka, Freibergs, Padrnos, Ferenc – Kubiš, Honejsek, Bukarts – Veselý, Popelka, Šťastný – Illo, Fořt, Fryšara – Sedláček, Karafiát, Gago.
ORLI ZNOJMO: Halász (34. Schwarz) – Stehlík, Pohl, Zajíc, Skrbek, Biro, Hanousek, Šnajnar, Bořuta – Němec, Bartoš, Yellow Horn, Račuk, Plíhal, Číp, Lattner, Matuš, Špaček, Guman, Beroun, Novák.

Utkání začaly oba celky v mírnějším tempu. První větší šance přišla na řadu až v sedmé minutě, kdy se znojemský bek Pohl dostal k dorážce, kterou však na poslední chvíli vytěsnil gólman Šimboch mimo tyče. Po polovině třetiny si zlínský Ferenc vysloužil čtyřminutový trest a pro Znojmo se otevírala výtečná šance ke skórování. To se však paradoxně nejdříve podařilo Zlínu v oslabení. Michal Popelka svým sólem ukončil gólový půst a překonal Halásze. Záhy však přesilovku přeci jen využili Orli, konkrétně Jan Pohl, jenž vytěžil maximum z přihrávky Yellow Horna před brankový prostor. V závěru třetiny si domácí neúspěšně vyzkoušeli přesilovku 5 na 3, poslední vteřiny již klasické početní výhody si navíc ještě přenesli do dalšího dějství.

A využití na sebe nenechalo dlouho čekat. Již v čase 20:16 Antonín Honejsek vrátil svým barvám vedení. Beranům bylo brzy ještě veseleji. U druhé využité přesilovky Zlína stál Jakub Ferenc, který od modré čáry poslal kotouč do brankové sítě. Orli ale opět rychle zareagovali. Akci dva na jednoho přetavil v kontaktní gól Colton Yellow Horn. V atraktivnější a živější hře se pokračovalo i nadále. Nechyběli brankové šance, strkanice ani vyloučení. Přesná trefa už však přišla jen jedna, vzešla z holí domácích hokejistů. Trochu kuriózní střelu Tomáše Žižky, která se odrazila od zad gólmana a poté těsně za brankovou čáru, museli sudí posvětit až po poradě.

Třetí třetina už se opět nesla v klidnějším duchu. Zlín si mohl strážit příjemné dvougólové vedení, Orli marně dobývali soupeřovu klec. Jak Šimboch, tak ve znojemské bráně střídající Schwarz neměli se střelci výraznější potíže. Až v posledních minutách si domácí ztížili situaci vyloučením. Jihomoravané ihned sáhli ke hře bez gólmana a vše vsadili na jednu kartu. Opuštěná klec však byla pro Berany příliš velké lákadlo, a když se Orlům nepodařilo prosadit v útoku, trefil se od modré čáry do prázdné svatyně Pavel Sedláček. Vzal tak hostům i poslední šanci na lepší výsledek a stanovil skóre na konečných 5:2.

Také doplňkové samostatné nájezdy získali na svou stranu domácí, jako jediný úspěšný střelec se prosadil Roberts Bukarts.