Juniorka uhájila domácí neporazitelnost

9.10.2016 | Marcela Procházková

Náskok, který si Orli vytvořili v průběhu druhé třetiny, činil soupeři potíže. Jedna vstřelená branka sice stále udržovala hostujícímu celku naději, znojemští junioři ale byli neúprosní a další gólovou příležitost už svému soupeři nedovolili.

9.kolo, neděle 9. 10. 2016, 17:40, Nevoga aréna
Okanagan Hockey Club
Branky a nahrávky: 10. Růžička (Oščádal), 17. Fruvirt (Svatuška), 23. Růžička (Brabec, Kuntoš), 28. Oščádal (Bulín P.) – 12. Stupak (Singer). Rozhodčí: Král - Komínek, Musil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 69. Střely na branku: 23:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
ORLI ZNOJMO: Gerža – Kruckovyč, Pucher, Brabec, Hrubý, Mandát, Kuntoš, Peří – Jeřábek, Fruhwirt, Jambor – Oščádal, Růžička, Bulín P. – Fruvirt, Svatuška, Niederhafner – Minarčík, Šlégl.
Okanagan Hockey Club Europe: Werner – Perlovich, Singer, Steffler, Dennis, Bartashevich, Zeldich, Mostovoy – Iskornev, Bardh, Stupak – Trötham, Bretschneider, Stambolidis – Kurochkin, Neubauer, Müller – Biasi, Luisetti, Schröder.

Orli vstoupili do první dvacetiminutovky velmi aktivně, už po úvodním vhazování se pokusil prosadit Jambor, jenž ale rychlou střelou z pravého kruhu hostujícího Wernera nepřekvapil. Zatímco domácí trávili většinu času v útočném pásmu, hosté měli ze začátku problémy. O chvíli později mohl otevřít skóre utkání Kuntoš, puk ale jen těsně minul prostor mezi betonem brankáře a brankovou konstrukcí. Poté už se ale probudili i hosté a Signer rozezvonil tyčku Geržovy svatyně.

Narůstající aktivita znojemského celky brzy přinesla své ovoce. Jonáš Růžička rychlou střelou z těsné blízkosti našel cestičku směřující za brankovou čáru. Vyrovnávací střela Rakušanů však na sebe nenechala dlouho čekat. Ve dvanácté minutě Bogdan Stupak využil přesilové hry, prokličkoval mezi domácí obranou a bekhendovou střelou zavěsil kotouč přímo za záda domácího gólmana. Znojemští hokejisté ale nehodlali vstoupit do druhé třetiny za nerozhodného stavu a stupňujícímu tlaku Werner nakonec podlehl. Michal Fruvirt po krásné přihrávce s přehledem doklepl kotouč přímo do sítě, a Orli se tak znovu mohli radovat z vedení.

Do druhé třetiny domácí vstoupili na výbornou. Už po dvou minutách hry odskočili Okanaganu na dvoubrankový náskok. Jonáš Růžička z kruhu vyslal tvrdou ránu, jenž hostujícímu gólmanovi vypadla z lapačky, kotouč se pak dokutálel přímo za brankovou čáru. Ve dvacáté čtvrté minutě rozhodčí nařídili trestné střílení, Růžička však Wernera nepřekvapil. Hra se poté za stavu čtyři na čtyři na chvíli uklidnila. Poté, co ale Znojmu naskočil do hry pátý hráč, se znovu na světelné tabuli měnilo skóre. Nováček v orlím dresu Vladimír Oščádal neměl těžkou práci, když zavěsil kotouč do téměř odkryté brány. Na druhé straně mohl snížit Singer, kotouč ale letěl příliš vysoko.

Třetí dějství začalo střelou ze strany hostujícího týmu. Trötham se probojoval přes celé kluziště a dostal se až k zakončení, Gerža byl na svém místě. Okanagan i nadále pobýval v útočném pásmu, ale ani Bretschneiderova dorážka z těsné blízkosti kýženou branku nepřinesla. V padesáté sedmé minutě ale rozhodčí už podruhé v utkání nařídili trestné střílení, Steffler se svou střelou příliš váhal a Gerža neměl mnoho práce. Přestože hosté strávili většinu závěrečného dějství v útočném pásmu, skóre už se nezměnilo.

Miroslav Vybíral (Znojmo): I přes vítězství nejsem s naší hrou a výstupem hráčů vůbec spokojen. Byli jsme absolutně nedisciplinovaní, takhle nemůžeme hrát a musíme se nad sebou zamyslet. Podíváme se s hráči na video, zkonzultujeme to a vyvodíme z toho důsledky.