Juniorka poprvé neúspěšná, těsně podlehla prvnímu Salzburgu

6.10.2016 | Marcela Procházková

Sedmé utkání se znojemským juniorům stalo osudným, připisují si svoji první letošní porážku. Dvoubrankový náskok, který si Salzburg vytvořil, se Orlům i přes veškerou snahu nedařil dotáhnout. Jediná branka z hole Jana Jambora v závěrečném dějství pak už jen kosmeticky upravila skóre utkání.

8.kolo, čtvrtek 6. 10. 2016, 17:40
Salzburg
Branky a nahrávky: 17. Klockl (Galassiti, Witting), 30. Nussbaumer (Sokolov, Sinzinger) – 54. Jambor (Pucher). Rozhodčí: Durchner – Brundl, Kainberger. Vyloučení: 4:5, navíc Jambor (ZNO) - 5+DKU, Witting (SLZ) - 5+DKU. Bez využití. Diváci: 40. Střely na branku: 44:17. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
EC Red Bull Salzburg: Schwaiger – Nussbaumer, Ettwein, Egger, Blüml, Stapelfeldt, Vojta – Witting, Galassiti, Klockl, Sinzinger, Sokolov, Schuster, Feldner, Motil, Predan, Rattensberger, Walenta, Auer
ORLI ZNOJMO: Gerza (Slavík) – Pucher, Kruckovič, Kuntoš, Hrubý, Brabec, Mandat, Peri – Jambor, Fruhwirt, Jeřábek, J. Bulin, Růžička, P. Bulin, Niederhafner, Svatuška, Osčadal, Minarčík, Fruvirt, Šlegl

Miroslav Vybíral (Znojmo): Salzburg byl po dovednostní stránce jednoznačně lepším mužstvem. My jsme byli v tomto utkáni ve hře díky vynikajícímu Geržovi a velké bojovnosti našich hráčů. I přes velkou kvalitu soupeře jsme ve druhé polovině zápasu ukázali, že hokej hrát umíme a také jsme si vytvořili dostatek gólových šancí na to, abychom dosáhli na body.